Let VA225 rakety Ariane 5 ECA s družicí Eutelsat 8 West B a satelitem Intelsat 34 na palubě byl úspěšný. Oba satelity se nacházejí na oběžné dráze. Startovací okno bylo naplánováno na 20. 8. 2015 mezi 22:10 hod. a 23:56 hod. SELČ, start rakety se uskutečnil ve 22:34 hod. Asi ve 23:02 hod. jako první se oddělila družice Eutelsat 8 West B, a asi po třinácti minutách ve 23:15 hod. - satelit Intelsat 34.
Společnost Arianespace tak pokračuje v řadě úspěšného vynesení satelitů - šedesát sedm v řadě, a celkově osmdesát jedna pro rakety Ariane 5.
Družice Eutelsat 8 West B bude umístěna na orbitální pozici 8° západně. Je vybavena deseti transpondery v pásmu C (jeden svazek, střední Evropa bude pokryta, avšak se slabým signálem) a 40 transpondery v pásmu Ku, které mohou pracovat v jednom ze čtyř svazků: MENA (Blízký východ/severní Afrika), východní (směřovaný na Egypt, Súdán a Saudskou Arábii), evropský (střední Evropa bude pokryta velmi silným signálem) a americký (směřovaný na země Latinské Ameriky a Jižní Ameriky). Satelit dodala společnost Thales Alenia na základě platformy Spacebus-4000C3. Na oběžné dráze má strávit více než patnáct let.
Satelit Intelsat 34 bude umístěn na orbitální pozici 55,5° západně, kde nahradí družice Intelsat 805 a Galaxy 11. Družice Intelsat 34 je zároveň náhradou za satelit Intelsat 27, který byl ztracen při vynesení rakety Zenit v roce 2013. Družici dodala společnost Space Systems/Loral na základě platformy SSL-1300. Je vybavena dvaceti čtyřmi ekvivalenty transponderů o šířce pásma 36 MHz v pásmu Ku a C. Na oběžné dráze má strávit alespoň patnáct let. Příjem signálu z tohoto satelitu ve střední Evropě bude možný v pásmu C (jeden svazek) a v pásmu Ku, avšak jen v severoatlantickém svazku (druhý směřuje na Brazílii) a kvůli orbitální pozici (daleko na západě) - jen v západní části střední Evropy. Ve východní části střední Evropy bude satelit pod obzorem, což znemožní příjem.
Další let rakety Ariane 5 (VA226) je plánovaný na 30. 9. 2015, na oběžnou dráhu má být vynesen argentinský satelit ARSAT-2, který bude vybaven šestnácti transpondery v pásmu Ku a čtyřmi v pásmu 4 C. Signál z něj nebude dostupný ve střední Evropě, protože bude umístěn na orbitální pozici 81° západně.
S využitím zdroje: Jacek Grzeszczak, Satkurier.pl, volně upraveno a zkráceno, uveřejněno z technických důvodů dodatečně