Konec klasické televizní zábavy - 61 % z nás denně sleduje video na smartphonu
Autor: PRAM/ERICSSON , e-mail: info@pram.cz Přidané: 17.09.2015
Nejnovější zpráva Ericsson ConsumerLab TV & Media Report 2015 ukázala, že spotřebitelé využívají video on-demand služby (VOD) jako nikdy předtím. Od roku 2012 vzrostlo sledování videa na smartphonech o 71 %, dvě třetiny teenagerů sledují TV a video na mobilních zařízeních, pouze jedna třetina na klasické TV. Sledování obsahu generovaného spotřebiteli je také na vzestupu. Jeden z deseti spotřebitelů sleduje YouTube více než tři hodiny denně.


Před pár dny spatřila světlo světa nejnovější studie Ericsson ConsumerLab „TV & Media Report 2015“. Zpráva vycházející jednou ročně reprezentuje názor 680 milionů lidí, a je tak jednou z největších svého druhu. Průzkumu, který studii předcházel, se zúčastnilo 22 500 respondentů různých věkových skupin ve dvou desítkách států, přičemž zde byla výrazně zastoupena i Evropa.

Z analýzy Ericssonu vyplývá, že dnešním Video-on-Demand (VOD) službám se daří uspokojovat dynamicky se měnící potřeby trhu. Spotřebitelé dnes tráví šest hodin týdně sledováním on-line streamovaného videa – ať už jde o televizní seriály, filmy nebo jiné programy. Toto číslo se od roku 2011 zdvojnásobilo. Připočteme-li nahrávaný a stahovaný obsah, celkový podíl televize a videa sledovaných přes VOD služby představuje 35 %.

Studie odhalila i výrazný nárůst ve sledování videa na mobilních zařízeních. 61 % všech spotřebitelů denně sleduje video obsah na svém smartphonu. To představuje 71% nárůst od roku 2012. Analytici Ericssonu si pod drobnohled vzali i spotřebitelské chování mladší generace. Bereme-li v úvahu tablety, laptopy a smartphony, téměř dvě třetiny času, který teenageři stráví sledováním TV a videa, se odehrává na mobilním zařízení.

Nárůst sledovanosti v poslední době zaznamenaly i platformy vysílající obsah vytvořený spotřebiteli. Jeden z deseti spotřebitelů sleduje YouTube více než tři hodiny denně a jeden ze tří považuje za důležité, aby mohl sledovat takovýto obsah na své domácí televizi. Zpráva dále uvádí, že důležitost médií jako je YouTube roste i díky vzdělávacím a instruktážním videím, která spotřebitelé sledují v průměru 73 minut za týden.

Anders Erlandsson, poradce v Ericsson ConsumerLab, dodává: „Nárůst poptávky po streamovaných VOD službách odráží význam třech specifických faktorů, které jsou pro dnešní diváky důležité: výborný obsah, flexibilita a kvalita zážitku. Inovativní byznys modely, které podporují tyto tři oblasti, jsou dnes klíčové pro vytváření TV a video nabídek relevantních a atraktivních zároveň.“


Další zprávy Ericsson ConsumerLab TV & Media Report 2015 zahrnují:

Nárazové sledování mění pravidla hry: Sledování více epizod v řadě se rychle stalo klíčovým elementem sledování on-line TV a videa. Zvykli si na to především předplatitelé VOD služeb jako Netflix, Amazon Prime, či HBO. Až 87 % z nich tímto způsobem sleduje program alespoň jednou za týden.

Není jednoduché najít zajímavý obsah: Polovina spotřebitelů, kteří sledují klasickou TV tvrdí, že v ní každodenně nemohou najít nic zajímavého. Mají pocit, že doporučení a tipy nejsou dostatečně personalizované.

Různé balíčky, různý přístup: 22 % spotřebitelů nikdy nevyužívalo placenou televizní službu, ale platí za over-the-top (OTT) obsahové služby.

Klasická lineární TV zůstává stále TOP: Popularita lineární TV zůstává vysoká zejména proto, že poskytuje možnost sledovat prémiový obsah a živé vysílání, například sport. Zároveň má i určitou sociální hodnotu, například sledování programu spolu s celou rodinou.


O SPOLEČNOSTI ERICSSON

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2014 činily tržby naší společnosti 228,0 miliardy švédských korun. Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.ericsson.com/news
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/ericsson
https://www.facebook.com/ericssonceskarepublika
www.youtube.com/user/ericsson


Ericsson Corporate Public & Media Relations
PRAM Consulting, Miroslava Horáková, 17. 9. 2015


 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/22231/konec-klasicke-televizni-zabavy-61-z-nas-denne-sleduje-video-na-smartphonu/