Satelit Eutelsat 115 West B v provozu
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 16.10.2015
Včera, v pátek 15. 10. 2015 sdělil francouzský satelitní provozovatel, že první satelit s plně elektrickým pohonem Eutelsat 115 West B zahájil svůj provoz a poskytuje služby klientům na americkém kontinentu. Tímto satelitem společnost Eutelsat rozšiřuje dosah své družicové flotily od Aljašky a Kanady na severu, přes Velikonoční ostrovy na západě, až po Patagonii na jihu a vytváří skutečnou celoamerickou zónu ozáření.


Podle informací společnosti Eutelsat se už řada klientů rozhodla pro novou družici jako platformu pro svůj další rozvoj, např. poskytovatel globálních satelitních služeb Hunter Communications z Kanady. Společnost kapacity využije pro služby v letectví, pro spojení v oblasti energetiky, pro navigaci a další ekonomické a vojenské aplikace. Poskytovatel spojovacích služeb Axesat v Latinské Americe využívá novou jihoamerickou zónu ozáření, která se rozprostírá od Kolumbie až do Chile, pro klienty v zemědělství a energetice, ve finančnictví, vzdělávacích institucích a veřejném sektoru na místech v odlehlých oblastech s problematickou dostupností pozemních širokopásmových služeb.

Elara Comunicaciones, přední mexický poskytovatel telekomunikačních a technologických služeb, bude využívat satelit Eutelsat 115 West B pro širokou nabídku datových služeb pro velmi výkonné aplikace, např. firemní sítě, státní iniciativy, širokopásmový přístup, páteřní mobilní sítě a služby pro ropný a plynárenský průmysl.

Se svým elevačním úhlem a zónou ozáření v celém regionu satelitní provozovatel se svou družicí Eutelsat 115 West B může nabídnout cenově velmi efektivní řešení pro klienty, např. pro širokopásmové připojení, páteřní mobilní sítě, řešení VSAT a sociální komunikační služby.

Začátkem roku 2016 bude družici Eutelsat 115 West B následovat rovněž plně elektricky poháněný satelit Eutelsat 117 West B, který bude umístěn na orbitální pozici 117° západně a dále rozšíří kapacity pro latinskoamerický televizní trh. Třetí nový satelit Eutelsat 65 West A pro expanzi Eutelsat Americas má být vypuštěn do kosmu v roce 2016 a nabídne nové vysílací kapacity v kmitočtových pásmech Ku, Ka a C pro Brazílii a Latinskou Ameriku. V následujících týdnech družice Eutelsat 115 West A převezme nové úkoly na jiné orbitální pozici.


S využitím zdroje: Infosat.de, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/22343/satelit-eutelsat-115-west-b-v-provozu/