Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 05.03.2024 - 11:57:55   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Ze světa | Články
 

Satelit Eutelsat 115 West B v provozu

  Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 16.10.2015


Včera, v pátek 15. 10. 2015 sdělil francouzský satelitní provozovatel, že první satelit s plně elektrickým pohonem Eutelsat 115 West B zahájil svůj provoz a poskytuje služby klientům na americkém kontinentu. Tímto satelitem společnost Eutelsat rozšiřuje dosah své družicové flotily od Aljašky a Kanady na severu, přes Velikonoční ostrovy na západě, až po Patagonii na jihu a vytváří skutečnou celoamerickou zónu ozáření.


Podle informací společnosti Eutelsat se už řada klientů rozhodla pro novou družici jako platformu pro svůj další rozvoj, např. poskytovatel globálních satelitních služeb Hunter Communications z Kanady. Společnost kapacity využije pro služby v letectví, pro spojení v oblasti energetiky, pro navigaci a další ekonomické a vojenské aplikace. Poskytovatel spojovacích služeb Axesat v Latinské Americe využívá novou jihoamerickou zónu ozáření, která se rozprostírá od Kolumbie až do Chile, pro klienty v zemědělství a energetice, ve finančnictví, vzdělávacích institucích a veřejném sektoru na místech v odlehlých oblastech s problematickou dostupností pozemních širokopásmových služeb.

Elara Comunicaciones, přední mexický poskytovatel telekomunikačních a technologických služeb, bude využívat satelit Eutelsat 115 West B pro širokou nabídku datových služeb pro velmi výkonné aplikace, např. firemní sítě, státní iniciativy, širokopásmový přístup, páteřní mobilní sítě a služby pro ropný a plynárenský průmysl.

Se svým elevačním úhlem a zónou ozáření v celém regionu satelitní provozovatel se svou družicí Eutelsat 115 West B může nabídnout cenově velmi efektivní řešení pro klienty, např. pro širokopásmové připojení, páteřní mobilní sítě, řešení VSAT a sociální komunikační služby.

Začátkem roku 2016 bude družici Eutelsat 115 West B následovat rovněž plně elektricky poháněný satelit Eutelsat 117 West B, který bude umístěn na orbitální pozici 117° západně a dále rozšíří kapacity pro latinskoamerický televizní trh. Třetí nový satelit Eutelsat 65 West A pro expanzi Eutelsat Americas má být vypuštěn do kosmu v roce 2016 a nabídne nové vysílací kapacity v kmitočtových pásmech Ku, Ka a C pro Brazílii a Latinskou Ameriku. V následujících týdnech družice Eutelsat 115 West A převezme nové úkoly na jiné orbitální pozici.


S využitím zdroje: Infosat.de, volně upraveno a zkráceno


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
13.10.2015 • Hattrick Eurosportu v TV Sports Awards 2015 v Monaku
07.10.2015 • Discovery Networks má nového ředitele marketingu pro střední Evropu - Macieje Tkacze
10.09.2015 • VoD i přes satelit? SES představí inovativní platformu
27.08.2015 • Multimania bude vysílat volně - od 1. 9. do 25. 9. 2015
26.08.2015 • Ariane: Eutelsat 8 West B a Intelsat 34 na orbitě
23.07.2015 • Discovery Communications je nově jediným vlastníkem Eurosportu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist