Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 21.07.2024 - 18:11:49   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Gps | Články
 

Telekom zjednotí roamingové zóny pre viaceré typy produktov

  Autor: Slovak Telekom , e-mail: info@telekom.sk Přidané: 23.03.2016Telekom zjednotí roamingové zóny pre viaceré typy produktov a zjednoduší tak orientáciu v nich. Nové rozdelenie zón uľahčí prehľad pri jednotlivých službách a krajinách. V ďalšej fáze sa zjednotia aj zóny pre volania a správy do zahraničia.


Telekom pripravuje nové rozdelenie krajín do roamingových zón, ktoré prinesie zákazníkom viaceré výhody. Tou hlavnou bude jednotná kategorizácia zón pre všetky aktuálne služby.


Rovnaké zóny pre všetky služby

Telekom zjednotí zóny pre viaceré typy produktov. Po novom bude platiť princíp rovnakých zón pre paušály, predplatené karty i pevné linky. Zákazníci sa budú môcť jednoduchšie orientovať v cenách, ak využívajú rôzne produkty alebo prechádzajú medzi nimi. Pre roaming sa zmena aplikuje k 30. aprílu 2016.

V ďalšej fáze budú navyše roamingové zóny zjednotené aj so zónami pre volania a správy zo SR do zahraničia. O termíne tejto zmeny bude Telekom informovať neskôr, pri jej uvedení.


Nová podoba zón v roamingu

Telekom rozdelí svet do piatich zón:

- Zóna 0 bude určená pre krajiny EÚ
- Zóna 1 pokrýva Island, Lichtenštajnsko a Nórsko
- Zóna 2 obsahuje dovolenkové a biznis krajiny
- Zóna 3 zahŕňa ostatné krajiny
- Zóna 4 patrí satelitným sieťam

Podrobný zoznam krajín nájdete na konci správy.


Ceny pre jednotlivé zóny budú po zjednotení nasledovné (od 30.4.2016:


Zóna Roaming Zo SR SMS/MMS zo SR Odchádzajúce Prichádzajúce volania SMS/MMS Dáta

0 + 1 Podľa aktuálnej regulácie EÚ 0,19 € 0,15 €
2 1,95 € 0,99 € 0,39 € 0,49 € 0,19 € 0,15 €
3 3,94 € 1,95 € 0,39 € 10,00 € 0,79 € 0,15 €
4 3,94 € 1,95 € 0,39 € 10,00 € 5,65 € 0,15 €


Zmeny v zónách

V rámci nového rozdelenia zón dôjde aj k preskupeniu niektorých krajín.

Pri roamingových volaniach sa Egypt, Rusko a Spojené arabské emiráty dostanú do Zóny 2. Pri roamingových dátach sa USA, Švajčiarsko, Bosna a Hercegovina dostanú do Zóny 2 a Nový Zéland do Zóny 3.

Pri volaniach do zahraničia z mobilu sa Vietnam posunie do Zóny 3 a zníži sa cena volaní do Turecka a Spojených arabských emirátov. Volania do Srbska zhodne zlacnejú na pevnej linke i z mobilu.


Zoznam roamingových krajín podľa zón

Zóna 0: Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzska Guyana, Francúzsko, Gibraltár, Grécko, Guadeloupe, Holandsko, Chorvátsko, Írsko, Island, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Malta, Martinik, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Réunion, Rumunsko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Taliansko, Veľká Británia

Zóna 1: Island, Lichtenštajnsko a Nórsko

Zóna 2: Albánsko, Americké Panenské ostrovy, Argentína, Austrália, Azerbajdžan, Barbados, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Brazília, Čierna Hora, Čína, Dominika, Egypt, Ekvádor, Filipíny, Grenada, Guatemala, Haiti, Havajské ostrovy, Honduras, Hong Kong, Chile, India, Indonézia, Izrael, Jamajka, Japonsko, Južná Afrika, Kanada, Katar, Kazachstan, Keňa, Kirgizsko, Kolumbia, Kórea, Kosovo, Kuvajt, Macedónsko, Malajzia, Mexiko, Panama, Peru, Portoriko, Ruská federácia, Samoa, San Maríno, Saudská Arábia, Singapur, Spojené Arabské Emiráty, Srbsko, Srí Lanka, Svätý Krištof a Nevis, Svätý Vincent a Grenadíny, Švajčiarsko, Tadžikistan, Taiwan, Thajsko, Turecko, Ukrajina, USA, Veľkonočný ostrov.

Zóna 3: Afganistan, Alžírsko, Americká Samoa, Andorra, Angola, Anguilla, Antarktída, Antigua a Barbuda, Arménsko, Aruba, Ascension, Bahamy, Bahrajn, Bangladéš, Barma, Belize, Benin, Bermudy, Bhután, Bolívia, Botswana, Britské Panenské ostrovy, Brunej, Burkina Faso, Burundy, Cookove ostrovy, Čad, Diego García, Dominikánska republika, Džibutsko, Eritrea, Etiópia, Etiópska federatívna demokratická republika, Faerské ostrovy, Fidži, Falklandy, Francúzska Polynézia, Gabon, Gambia, Gambia, Georgia, Ghana, Grónsko, Gruzínsko, Guam, Guantanamo, Guinea, Guinea-Bissau, Guyana, Holandské Antily, Irak, Irán, Jemen, Jordánsko, Južný Sudán, Kajmanské ostrovy, Kambodža, Kamerun, Kapverdy, Kiribati, Komory, Kongo, Kostarika, Kuba, Laos, Lesotho, Libanon, Libéria, Líbya, Macao, Madagaskar, Malawi, Maldivy, Mali, Mariány, Maroko, Marshallove ostrovy, Maurícius, Mauritánia, Mayotte, Mikronézia, Mjanmarsko, Moldavsko, Monako, Mongolsko, Monteserrat, Mozambik, Namíbia, Nauru, Nepál, Niger, Nigéria, Nikaragua, Niue, Norfolk, Nová Kaledónia, Omán, Pakistan, Palau, Palestínske územia, Papua-Nová Guinea, Paraguaj, Pobrežie Slonoviny, Rovníková Guinea, Rwanda, Salvádor, Samoa, Senegal, Severné Seychely, Sierra Leone, Sierra Leone, Somálsko, Stredoafrická republika, Sudán, Surinam, Svazijsko, Svätá Helena, Svätá Lucia, Svätý Peter a Michal, Svätý Tomáš a Princov ostrov, Sýria, Šalamúnove ostrovy, Tanzánia, Togo, Tokelau, Tonga, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turkménsko, Turks a Caicos, Tuvalu, Uganda, Urugua, Uzbekistan, Vanuatu Wallis & Futuna, Vatikán, Venezuela, Vietnam, Východný Timor, Zambia, Západná Samoa, Nový Zéland, Zimbabwe

Zóna 4: satelitné siete


O spoločnosti Slovak Telekom

Slovak Telekom je najväčší slovenský multimediálny operátor s dlhoročnými skúsenosťami a zodpovedným prístupom k podnikaniu. Svoje produkty a služby ponúka pod značkou Telekom jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom prostredníctvom pevnej i mobilnej siete. Na trh prináša medzinárodné poznatky, inovatívne riešenia a najnovšie technologické trendy. Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Jej majoritným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom Europe B.V. s 100% podielom akcií.


Martin Vidan, hovorca pre korporátne záležitosti, Slovak Telekom


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
05.02.2016 • RÚ si pripomína Svetový deň bez mobilného telefónu
14.01.2016 • První VoD službou pro OS.CAR bude Banaxi
20.12.2015 • Aplikácia Zelená vlna RTVS už aj pre Windows Phone
02.07.2015 • Mobilná aplikácia Zelená vlna RTVS bude rozprávať
21.10.2011 • Dnes odstartovaly do kosmu první dva satelity navigačního systému Galileo
14.10.2011 • Neposlušný satelit Telesat Anik F2 vyřadil radary, navigace a telekomunikace v Kanadě a USA

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist