Televízne satelitné vysielanie je na Slovensku čoraz populárnejšie
Autor: PRAM/SES ASTRA , e-mail: info@pram.sk Přidané: 19.04.2016
Trhový podiel satelitného televízneho vysielania v Slovenskej republike sa neustále zvyšuje. Podiel HDTV na trhu sa počas piatich rokov takmer strojnásobil a viac ako polovica slovenských domácností v súčasnosti odoberá televízny signál vo vysokom rozlíšení (HD) zo satelitu. Vyplýva to zo štúdie Satellite Monitor za rok 2015, ktorú spoločnosť SES každoročne vydáva za účelom prieskumu televízneho trhu.


Satelitný príjem je tiež prvou voľbou slovenských domácností pre príjem signálu vo vysokom rozlíšení (HD). Vysielanie vo vysokom rozlíšení je na trhu veľmi obľúbené, čo je sprevádzané aj konštantným poklesom príjmu v štandardnom rozlíšení (SD). Spoločnosť SES v súčasnosti zo svojich satelitov vysiela 2 200 HD kanálov, čo z nej robí lídra na trhu s HD vysielaním.

HD programy predstavujú až tretinu zo všetkých televíznych kanálov, ktoré SES vysiela. Zároveň sa neustále zvyšuje dosah SES - na konci roka 2015 prijímalo signál zo satelitov SES 317 miliónov domácností na celom svete.

Výsledky prieskumu Satellite Monitor potvrdili, že SES obsluhuje najväčší trhový podiel na celkovom trhu televízneho vysielania v Slovenskej republike. SES je s trhovým podielom 82 % jednoznačne najväčším poskytovateľom televízneho signálu na Slovensku. Podiel SES na slovenskom trhu tak oproti roku 2010 vzrástol o 7 %. Zároveň 79 % satelitných domácností prijíma signál konkrétne z orbitálnej pozície ASTRA 23.5° E.

Ďalšie informácie o spoločnosti SES nájdete na www.ses.com.


Viktor Škulec, PRAM Consulting
 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/23110/televizne-satelitne-vysielanie-je-na-slovensku-coraz-popularnejsie/