Ivan Peschl novým generálnym riaditeľom Towercomu
Autor: Towercom , e-mail: info@towercom.sk Přidané: 11.01.2017
Novým generálnym riaditeľom spoločnosti Towercom, a.s. sa stal Ivan Peschl a od 1. januára 2017 sa oficiálne ujal vedenia spoločnosti. Ivan Peschl je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave. Od začiatku svojej profesionálnej kariéry sa venoval expertíznym činnostiam v oblasti finančníctva a podnikového manažmentu, reštrukturalizáciám, fúziám a strategickým akvizíciám podnikov.


V telekomunikačnej oblasti pôsobí od roku 2008. V spoločnosti Towercom, a.s. zastával funkciu finančného riaditeľa a posledné 3 roky aj funkciu zástupcu generálneho riaditeľa spoločnosti. Ivan Peschl vo funkcii vystrieda Romana Fischera, ktorý viedol spoločnosť uplynulých 8 rokov.

"Zmena na pozícii generálneho riadieľa zvršuje dvojročný proces transformácie spoločnosti Towercom, a.s. po akvizícii firmy fondom MEIF IV, a nasmerovaním stratégie firmy na ďalšie posilnenie terestriálneho vysielania na Slovensku a diverzifikáciu portfólia do telekomunikačných služieb a infraštruktúry. Radi by sme poďakovali Romanovi Fischerovi za jeho nasadenie a prípravu firmy na ďalší rozvoj. Sme veľmi radi, že Ivan Peschl, ktorý vo firme pôsobil už 8 rokov na pozícii finančného riaditeľa, prijal výzvu prevziať ďalší rozvoj firmy a nahradí Romana Fischera v úlohe generálneho riaditeľa. Roman Fischer bude naďalej pôsobiť ako člen predstavenstva spoločnosti Towercom, a.s. a zároveň bude spolupracovať s Macquarie na akvizičných príležitostiach mimo Slovensko”, povedal Jiří Zrúst, predseda predstavenstva spoločnosti, Towercom, a.s. a zástupca akcionára Macquarie Infrastructure Funds.


O spoločnosti Towercom, www.towercom.sk

Towercom, a.s. je obchodná spoločnosť poskytujúca služby spojené s prevádzkovaním siete rozhlasových a televíznych vysielačov a prevádzačov, terestriálneho digitálneho vysielania v systéme DVB-T ako aj digitálneho satelitného vysielania a distribúcie modulácie. K zákazníkom Towercom, a.s. patria vysielatelia najvýznamnejších slovenských a českých televíznych a rozhlasových staníc, prevádzkovatelia EKS sietí, významní poskytovatelia EKS služieb, štátne inštitúcie a mnoho ďalších osôb. Towercom, a.s. zabezpečuje pre koncových užívateľov (divákov) prístup k vysielaniu programových služieb slovenských vysielateľov, ktorý o poskytovanie takejto služby spoločnosť požiadali prostredníctvom technického prostriedku na zabezpečenie príjmu prostredníctvom prístupovej karty pod názvom Voľná telka. Towercom ,a.s. je rovnako prevádzkovateľom retransmisie pod obchodnou značkou Plustelka.

Spoločnosť Towercom, a.s. patrí do skupiny Macquarie Infrastructure Funds, ktorá patrí medzi významné svetové infraštruktúrne fondy.


Michal Šuran, Marketing Manager, Towercom

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/24170/ivan-peschl-novym-generalnym-riaditelom-towercomu/