Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 20.11.2017 - 20:17:25     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Objektiv objevuje svět už 30 let - k výročí dostane celoroční speciál

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 11.01.2017Objektiv se na obrazovce objevuje nepřetržitě již třicet let. Ke svému dnešnímu výročí dostane na ČT24 celoroční speciál, který poodhalí vznik jednotlivých reportáží a zapojí i videa diváků.


Objektiv se poprvé objevil na obrazovce Československé televize v neděli 11. 1. 1987 dopoledne. Tři jedničky v datu jeho vzniku symbolizují i tři prvenství – je prvním pravidelným cestovatelským magazínem v českých televizích, je nejstarším pořadem svého druhu s nepřerušenou tradicí a v neposlední řadě i první televizní relací v Česku, která začala pravidelně využívat virtuálního studia a 3D technologií.

Za dobu svého vysílání se Objektiv mnohokrát ocitl na křižovatce, například v roce 1989, kdy se na obrazovku začali vracet ti, kteří ji po roce 1968 nedobrovolně opustili. Novou moderátorkou Objektivu se tehdy stala Kamila Moučková. „Už mi bylo přes šedesát a najednou jsem po jednadvaceti letech seděla ve studiu a mohla svobodně mluvit, to bylo neuvěřitelné. Pořad Objektiv jsem dělala moc ráda i proto, že miluji poznávání, a i když mi za dva roky bude devadesát let, stále ráda cestuji,“ popisuje Kamila Moučková.

Dalším zlomovým okamžikem byl rok 1994, kdy začaly vznikat nové cestovatelské magazíny i v dalších televizích a Objektiv musel najít svůj nový profil. Tehdy byl jeho moderátorem a dramaturgem Jiří Vondráček. „Vsadili jsme i na to, že v každé, i v té nejvzdálenější, zemi objevíte něco, co je spojené s Českou republikou. Což nás i diváky bavilo. Byla to zajímavá doba,“ říká Jiří Vondráček a doplňuje: „Díky Objektivu jsem zažil například při natáčení v zahraničí první použití platební karty, kterou mělo u nás tehdy jen pár lidí.“

Objektivu se daří být aktuálním formátem i dnes. Každou neděli jej v průměru sleduje 600 tisíc lidí. „Za třicet let vysílání Objektivu patří poděkování právě především jeho divákům. Kdyby mu trvale nevyjadřovali tolik přízně, tak by už asi neexistoval. Tato divácká opora je zároveň i největší motivací pro tvůrce pořadu, v němž se vystřídalo už několik autorských generací,“ říká nynější ředitel Zpravodajství České televize a bývalý reportér Objektivu Zdeněk Šámal.

Na zpravodajském kanálu České televize se také už od této neděle začne objevovat celoroční speciál Objektiv ČT24. „V každém díle dostane prostor jeden z cestovatelů a spolupracovníků Objektivu. Přiblížíme natáčení v terénu a jeho úskalí, ale nebudeme se bavit jen o již odvysílaných reportážích. Spojíme se například i s těmi, kteří v zahraničí pro Objektiv právě něco připravují,“ prozrazuje obsah nového formátu jeho moderátorka a dramaturgyně Vendula Krejčová.

Zapojit se do Objektivu ČT24 budou moci i sami diváci, a to v rubrice Objektivem iReportéra. „Přes oblíbenou aplikaci nám diváci mohou poslat svoji reportáž z cest a my v každém díle jedno vybrané video odvysíláme,“ dodává moderátorka a spoluautorka Anetta Kubalová.


Alžběta Plívová, Vedoucí Komunikace a PR, tisková mluvčí České televize


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
12.01.2017 • Antonín Kalina a děti, které čekala smrt
11.01.2017 • Nový GEN – Galerie elity národa - začne portrétem Hany Zagorové, další díly točí David Černý či Jiří Mádl
10.01.2017 • Lída Baarová se stala nejsledovanějším filmem poslední dekády
09.01.2017 • Skupina Nova minulý týden zaujala více než 36,5 % diváků
07.01.2017 • Show Jana Krause – 11. 1. 2017
06.01.2017 • Kohák v Přístavu: Uvidíme ho konečně v plavkách?

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist