Eurosport posiluje své olympijské portfolio o moderní pětiboj
Autor: Media:List CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 14.02.2017
Eurosport, nový Domov olympijských her (Home of the Olympics), se stal partnerem Mezinárodní unie moderního pětiboje (UIPM) a bude v průběhu roku 2017 vysílat některé z nejdůležitějších mezinárodních akcí moderního pětiboje. Jednoroční panevropská smlouva zahrnuje nejvýznamnější události moderního pětiboje – červnové finále světového poháru v Litvě a srpnové mistrovství světa v Egyptě.


Dohoda dává divákům Eurosportu příležitost pravidelně sledovat superhvězdy moderního pětiboje jako jsou současní olympijští vítězové Alexander Lesun z Ruska a Chloe Espositová z Austrálie. Dohoda s UIPM znamená, že diváci Eurosportu uvidí v příštích 12 měsících více než polovinu sportů, které se představí na Letních olympijských hrách 2020. Sportovní fanoušci tak budou sledovat své hrdiny po celý rok až do olympijských her v Tokiu.

Kromě vysílacích práv bude Eurosport úzce spolupracovat s UIPM v propagaci moderního pětiboje a pomáhat aktivovat televizní i digitální obchodní partnerství prostřednictvím specializované reklamní platformy.

Generální ředitel Eurosportu Peter Hutton: „Moderní pětiboj je široce považovaný za jeden z nejnáročnějších a zároveň tradičních olympijských sportů a v Eurosportu jsme rádi, že můžeme divákům nabídnout jeho největší události. V Eurosportu vysíláme více než polovinu olympijských sportů a tato dohoda dále posiluje naše portfolio směrem k Letním olympijským hrám 2020 v Tokiu.“

„Moderní pětiboj patřil loni v Riu k nejikoničtějším momentům olympijských her s rekordy v soutěži mužů i žen. Tento sport má bohatou olympijskou historii a v Eurosportu – novém Domově olympijských her v Evropě – máme radost, že budeme sledovat mimořádné sportovce a vyprávět jejich příběhy na našich obrazovkách v průběhu roku 2017.“

Prezident UIPM Dr. Klaus Schormann: „Rozvojové programy UIPM umožnily, aby se náš sport rozvíjel po celém světě a na olympijských hrách v Riu 2016 jsme viděli výsledky, medailisté v moderním pětiboji pocházeli ze tří kontinentů. Nicméně, tradičním srdcem moderního pětiboje je Evropa a dnešek je slavnostním dnem pro mnoho fanoušků našeho sportu, kteří budou moci sledovat nejdůležitější soutěže v televizi na obrazovkách Eurosportu. Toto je další významný krok vpřed pro náš olympijský sport, který v posledních letech těžil z velkého postupu v medializaci a marketingu.“

Generální tajemník UIPM Shiny Fang: „Eurosport je přesně spojení, které jsme hledali, a jsme nadšení, že jsme součástí jeho portfolia. Doufáme, že povede ke zvýšení povědomí o UIPM a našich šesti multi-disciplínových sportech, zejména moderním pětiboji, který je základním kamenem olympijského hnutí.“

Moderní pětiboj se stal olympijským sportem na Letních olympijských hrách ve Stockholmu v roce 1912 a tvoří ho pět disciplín – šerm, plavání, jezdectví, střelba a běh, ve všech se závodí v jediném dni.

Světový pohár 2017 UIPM začíná v Los Angeles 24. – 26. února a vyvrcholí finálem ve Vilniusu 23. – 26. června, které bude první událostí na Eurosportu spadající do nové dohody.


O EUROSPORTU

Eurosport je panevropská jednička ve sportovním vysílání, která spojuje fanoušky a sportovce během největších sportovních událostí. Eurosport je opět Domovem olympijských her v Evropě a přináší olympijské hry vice a vice divákům na všech platformách, než kdykoli předtím. Eurosport 1, Eurosport 2 a Eurosport News mají 236 milionů kumulativních předplatitelů v 94 zemích v Evropě, Asii, Africe a na Blízkém východě. Eurosport.com je jedničkou na poli on-line sportovních portálů s průměrem 14,5 milionů uživatelů měsíčně. Eurosport Player nabízí v 52 zemích přístup k největším sportovním akcím na všech platformách. Eurosport Events je divize expertů společnosti v managementu a podpoře mezinárodních sportovních akcí. Více informací na corporate.eurosport.com.


Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/24328/eurosport-posiluje-sve-olympijske-portfolio-o-moderni-petiboj/