Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 08.12.2023 - 21:00:40   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Neoficiální příjem | Články
 

MultiDec 8.X, aneb přenechte dekódování svému počítači! – 2.část

  Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 10.03.2002


V úvodu bych měl nejprve říci to, co jistě tušíte, ale co je nutné znovu připomenout. Tedy, že na základě znalostí, získaných v tomto příspěvku si můžete vyzkoušet a otestovat možnosti dekódování některých zahraničních paketů placené televize. Na vaši odpovědnost, riziko a pro vaši soukromou potřebu. Pro instalaci a používání programu MultiDec je zapotřebí mít již určité zkušenosti se satelitním příjmem, základními pojmy a daty pro nastavování stanic a paketů a také určitou znalost práce s počítačem v prostředí Windows. Autor příspěvku, ani redakce webu satCentrum ani zahraniční autoři software, knihoven a klíčů neberou odpovědnost za případné škody, které si můžete při instalaci DVB karty a software do vašeho počítače způsobit. Pokud se na tuto činnost necítíte, obraťte se raději s montáží karty na vašeho prodejce výpočetní techniky a případné otázky a problémy se softwarem konzultujte s dalšími fanoušky či satelitními odborníky. K tomu můžete s úspěchem využít diskusního fóra na webu satCentrum. Popisovaný program MultiDec neumožňuje dekódování žádného systému ani kódu, používaného vysílacími subjekty na území ČR ani SR a neodkódovává pakety, které lze u nás oficielně abonovat společnostmi na našem území licencovanými.

Tolik nutná poznámka na úvod a přejdeme k vlastní instalaci programu MultiDec. Tento software byl vyvinutý již kdysi pro dekódování analogových programů, kódovaných v systémech VideoCrypt a Nagravision/Syster. Po přechodu drtivé většiny placených paketů do digitálního módu pokračoval vývoj dále a nyní je k dispozici již osmá verze, případně update na verzi 8.1. Vývojáři jej přizpůsobili i moderním DVB PCI satelitním kartám, které dokáže obsloužit, ovládat u nich naladění a prohlížení audio i video programů v MCPC paketech i jako jednotlivých SCPC programů. Díky počítači dokáže rychlé a snadné třídění stanic, jejich zařazování do preferenčních skupin, zálohování a také podpora rychlého teletextu a přenosu dat. No a v neposlední řadě se podařilo emulovat CA moduly, tedy dekodéry pro některé kódovací systémy plus nahradit přístupové kartičky – smart cards s kódy pro sledování placené televize. Současná verze MultiDec 8.X dekóduje systém Viaccess, Irdeto/Betacrypt a Seca/Mediguard. Ostatní systémy zatím rozkódované nebyly, což však neznamená, že se tak nestane někdy v budoucnosti. Ale pozor, po přechodu na pozměněný způsob kódování, jako je to např. Seca 2, Irdeto 2 a Viaccess 2 mohou být současné systémy pro tento program nedostupné. Ale to je již riziko neoficiálního příjmu pro soukromé účely.

Instalace programu MultiDec je jednoduchá. Z internetu si stáhnete poslední verzi programu, knihoven a klíčů, které zpravidla najdete v ZIP komprimovaných souborech. Pro začátek jsme pro vás přichystali jejich aktuální verzi v sekci Upload souborů v rubrice Diskuse na našem webu satCentrum. Do budoucna doufáme, že se vždy najde některý satelitní fanda, který do této sekce doplní novější klíče případně nové verze software. Nalezené soubory (jedná se o 4 soubory plus jeden s českými fonty pro případné použití pro teletext) zkopírujete do nějakého k tomu předem vytvořeného adresáře na vašem hard disku a rozbalíte je. Upozorňuji, že se jedná o software německých fanoušků s německým menu, ale část popisu read.me a knihoven je popsána i v angličtině. Některé knihovny jsou určené jen pro Secu a Viaccess a nesnášejí se s Irdetem a naopak, proto si udělejte ještě záložní adresář a do hlavního rootu programu vždy umístěte jen ty, které právě používáte. Ale to vše je popsané i v doplňujících textových souborech. Vlastní program se spouští kliknutím na soubor multiDec.exe. Provede se inicializace driverů DVB karty, vypíše se typ procesoru a naleznou se softwarové emulátory dekodérů. Poté se zobrazí hlavní obrazovka. Jejím popisem se nebudeme zdržovat, vidíte ji na přiložených obrázcích.

Na prvním screenu sejmuté obrazovky vidíte dekódovanou francouzskou mutaci hudebního kanálu MTV F, kde je vidět v dolní části informační lišta s číslem předvolby, názvem stanice, časem i informací o současném a budoucím pořadu z průvodce (EPG). Z horního menu je rozvinuta lišta Kanäle a přehled všech načtených předvoleb Kanalliste bearbeiten.

Jak nastavíme jednotlivé programy vidíme na druhém obrázku, kde jsem dekódoval tematický kanál Escales, kódovaný v systému Viaccess a Seca. Co vše můžeme nastavit vidíme v menu Kanal bearbeiten. Ke správnému nastavení antény nám pomohou dva indikátory, výchylky z barevných čtverečků pro sílu signálu a kvality dekódovaného signálu (Bit error). Před ručním nastavováním parametrů pro každou předvolbu bych však preferoval automatické skenování celé družice. Původně jsem nevěřil, že scan najde i SCPC programy, ale software je opravdu důsledný. Skenování jedné družice však může pak trvat až několik desítek minut či dokonce (v případě Astry) i hodinu! Pro první nastavení je to ale vhodné přetrpět a příště lze zaškrtnout jen volbu update – přidání pouze nových stanic.

Na třetí sejmuté obrazovce se španělským programem Disney Channel+1 vidíme použití EPG, je to Info list s podrobným obsahem děje (Event Information Table), samozřejmě, pokud je EPG provozovatelem stanice podporováno. Kromě textu jsou zde i ostatní doplňující časové údaje.

Pro vaši představu, jak se zobrazuje EPG u českých stanic jsem použil obrazovku se stanicí Animal Planet Cze. Jak jsem v úvodu uvedl, MultiDec neumí dekódovat systém CryptoWorks, používaný v UPC Directu, nebo Czechlinku, takže obraz nevidíme. Česká diakritika se však zobrazuje u EPG stejně nesrozumitelně, jak u ostatních stolních receiverů. Jedinou vyjímkou je Philips DSX 6010 pro abonenty UPC, kde je tato věc vyřešena.

No a abyste viděli, že dekódovat lze i žádané ostré programy pro pány, sejmul jsem pro vás obrázek španělské stanice Taquilla XX, vysílající non stop hard porno v systému Seca. Z důvodu veřejné presentace je část obrazovky zakryta informačním panelem.

Na závěr, jako ocenění vaší snahy dočíst text až sem připojuji poslední screen s holandským programem X-Zone z paketu Canal+ a kódovaném též v Sece.

Ano, nikdy v minulosti nebyla satelitní televize ve vašem PC-čku tak dostupná. Pokud se snažíte sami vzdělávat a hledat informace na internetu, můžete dnes získat více a za nižší peněžní výdaje. A to za tu vynaloženou námahu jistě stojí. Přeji vám úspěšný lov po satelitním orbitě!

Na Slovensku Skystar1 dostanete na www.satshop.sk v oddelení SAT internet
.

<< Předchozí část


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 34   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
13.03.2002 • Poker s pay-TV pokračuje
09.03.2002 • MultiDec 8.X, aneb přenechte dekódování svému počítači! – 1.část [ 15 ]
20.02.2002 • Patchovať alebo nepatchovať? To je otázka ... [ 7 ]
27.01.2002 • France Telecom zaplátal Viaccess [ 1 ]
22.11.2001 • Kódování a karty: čemu věřit? [ 8 ]
03.08.2001 • Kto má strach z pirátov? [ 3 ]

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.


za obsah níže uvedených komentářů satCentrum nezodpovídá!
[ nejnovější komentáře jsou nahoře ]
2 / 2

  amater (zaciatocnik) :( 

03.04.2002 13:17 • Klokan
zdravim Vas Pani,

xcel by som sa 'venovat' veciam co sa tu pisu, len som nejako nezaregistroval

1) aky hardver, soft a co vsetko potrebujem k prijmaniu a vsetkym tym veciam na sledovanie 'programov',

2) ci je mozne z tyxto veci nieco zakupit aj v Australii (ak ano, pliiz nejaky tip) dalsia vec:

3) moze niekto zistit ze 'xytam' pay prog zadarmo? ak ano ako to zisti, ake su zakony alebo pokuty za 'tu to platenu-bezplatnu' cinnost?...

myslim, ze toho je dost na zaciatok, dakujem za vsetky pripomienky a odpovede...

See you

Klokan
 
 
  Vhodna DVB kartu na Slovensku 

27.03.2002 22:20 • anonym
SIEMENS PCI-DVB Sat Board Rev.1.3TOMAS MATUSEK

Sales Manager

IT ServiceSIEMENS Business Services s.r.o.

Stromova 9

SK - 830 07 Bratislava


 
 
  Kde ? 

22.03.2002 22:27 • tomas
Poradi mi niekto kde kupim vhodnu DVB kartu na Slovensku? Najlepsie BA a okolie
 
 
  Informace o prodejci DVB karet 

21.03.2002 15:45 • Kazdik
Stal jsem se štastnym majitelem a až vesele dekoduji s Multidecem. Jediny problem na ktery jsem narazil je nahravani. To mi zatim jednou funguje a jednou ne. A jeste slibeny link na meho dodavatele www.***.cz
 
 
  Nejlpsi karta 

17.03.2002 18:47 • Vasek
Muzete mi nekdo doporucit DVB kartu, nejakou kvalitnejsi a taky u koho ji koupim? Diky Vasek
 
 
  napalovacka 

14.03.2002 20:06 • juro
Kto mi poradí kde najdem schemu, pokec poprípade aj soft. Na napalovanie neoficiálnych kariet SECA, VIACCESS a Irdeto pomocou PC.
 
 
  oprava 

14.03.2002 11:35 • vlado m.
omylom som napisal SkyStar 2 (to je šmejd), malo tam byť SkyStar 1, vid http://www.satelit.sk/news/?action=show&art=243. caute
 
 
  predaj to 

14.03.2002 11:26 • vlado m.
2 juro :

ide o softwarovu emulaciu CAM v PC, takze sa to neda pouzit pri externych satelitnych prijimacov, iba v pripade prijmu digitalneho signalu pomocou satelitnej DVB karty (pravdaze musi byt kompatibilna s Multidec-om). v tvojom pripade si musis kupit nejaky ten CAM modul a pravidelne si programovat neoficialne karty (prip. oficialne). alebo celu tu tvoju FTA paradu predat a kupit si nejaku kompatibilnu DVB kartu (odporucam Hauppauge DVB-S, pripadne SkyStar 2). vela stastia pri sathacking-u praje Vlado M.


 
 
  ext.DVB 

13.03.2002 22:06 • juro
Toto vsetko co tu pisete je pekne, ale mohol by sa najst niekto, kto mi poradi ci toto vsetko funguje aj na externých DVB, ako napr.Humax CRCI 5500 atd. lebo vela pozeracov ma aj taketo prijimace a tiez by chceli pozerat tieto programi. Chcel by som vediet ako prepojit ext.DVB s PC ked mam TV kartu c kompozitným vstupom, alebo cez RS 232 atd. ...alebo to mam vsetko predat???
 
 
  Můj příspěvek 

13.03.2002 21:41 • ivan v.
výše uvedený link ...happysat....je perfektní, je tam i vcelku polopatický návod a další užitečné odkazy a články.Zkusil jsem holandský Canal+ a jde bez problemu.Díky za info vladovi m.
 
 
  takze pani amateri 

12.03.2002 08:12 • vlado m.
najprv linka na stiahnutie funkcnej verzie (v8.1 mala chybu v napajani LNB) : http://freetv.321host-it.com/digi/md80/MD81b.zip ; potom je potrebne si stiahnut dll subor, mne sa najviac osvedcil tento : http://members.home.nl/happysat/MD/MD-via.rar ; je potrebny aktualny softcam.key : http://members.home.nl/happysat/MD/SoftCam.Key ; prip. http://www.vkeys.da.ru ; super stranka a perfektny pokec : http://members.home.nl/happysat/DVB-SAT-Software.htm ; satellite files upload : http://sat-digital-tv.admin.net.pl/upload/ ; mne to bezi bez problemov, nahravanie do MPG ide taktiez v pohode ; 2 foxman : s tym cryptom sa rozluc, zatial dekodnes len Seca1, Irdeto1, Viaccess 1. zatial zdravim pani.
 
 
  verze programu MD 

11.03.2002 21:53 • ivan v.
Soubory v uploadu jsou z verze 8.0, která mi bez problemu funguje jako Sat-karta, ale nepovedlo se mi nic otevřít ani v Seca. Poté co počítač i po 15 minutách stále cosi počítal jsem to vzdal a neuspěl jsem ani s přímým vkládáním kodů. V článku zmíněná verze 8.1 je ke stažení na stránce autora programu, ale ta se mi nepovedla zprovoznit ani jako PC karta.Prosím autora článku, nebylo by možno přidat ještě stránku s podrobnějším ”polopatickým” postupem, jak fungují nebo jak využít jednotlivé možnosti odkodování na konkrétním příkladě?? Děkuji moc.
 
 
  Iny soft 

11.03.2002 20:57 • foxman
Prosim Vas existuje program podobny Multidecu, ktory odkoduje paket

CryptoWorks a na akej DVB karte bude pracovat. Za odpoved Vam vopred dakujem.
 
 
  Môj príspevok 

11.03.2002 13:04 • lienka
nemate niekto aktualny channel list HotBird-u (bez Astry a i.) v dvb subore, prip. aktualny subor programm.set z Multidec-u ? vecna vdaka za odpoved a prip. zaslanie.
 
 
Celkový počet komentářů: 34 / zobrazují se: 21 ... 34

|<«12»>|


zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist