SES-15 připraven ke startu
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 12.05.2017
Společnost pro lety do kosmu Arianespace uvedla, že družice SES-15 se nachází ve finální fázi pro svou nadcházející misi, plánovanou na 18. 5. 2017, kdy bude satelit vynesen na oběžnou dráhu. Tentokrát však skupina SES využije menší raketu Sojuz, ale start se přesto uskuteční z kosmodromu ve Francouzské Guyaně.


Je to skutečně poprvé, kdy skupina SES využívá raketu Sojuz, ačkoliv čtyřicátý start realizuje společnost Arianespace pro skupinu SES.

Při této misi, plánované na 18. 5. 2017, raketa odstartuje v ranních hodinách z vesmírného komplexu pro starty raket Sojuz ELS (Soyuz Launch Complex) v Sinnamary ve Francouzské Guyaně a vynese satelit SES-15 na podružnou geostacionární přenosovou oběžnou dráhu.

V číselném systému společnosti Arianespace je tato mise označována jako let VS17, to znamená sedmnáctý start rakety Sojuz z kosmodromu.

Družice SES-15 bude umístěna na nové orbitální pozici pro skupinu SES, na 129° západně. Samotný satelit dodala společnost Boeing a je jedním z jejich modelů 702SP. Je vybaven xenonovým-iontovým elektrickým pohonem pro zdvihy a ovládání na oběžné dráze.

Ilustrační foto: start SES-10


S využitím zdroje: Chris Forrester, Advanced-television.com, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/24676/ses-15-pripraven-ke-startu/