Satelit SES-10 plně funkční
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 17.05.2017
Společnost SES uvedla, že satelit SES-10 je nyní plně funkční na orbitální pozici 67° západně a bude poskytovat služby na rozvíjejících se trzích v regionu Latinské Ameriky. Dne 30. 3. 2017 byla družice SES-10 vynesena z Kennedyho vesmírného střediska NASA na Floridě na palubě osvědčené rakety Falcon 9 společnosti SpaceX.


Satelit je první geostacionární komerční družicí, který byl vynesen do kosmu raketou, jejíž první stupeň byl letecky prověřený (opětovně využitý). Od té doby probíhalo rozsáhlé testování na oběžné dráze, které potvrdilo bezvadnou funkci satelitu.

Družici SES-10 zkonstruovala společnost Airbus Defence and Space a je založen na platformě Eurostar E3000. Družice s vícenásobným využitím je prvním satelitem společnosti SES, který je určený pro poskytování služeb v Latinské Americe a disponuje 55 transpondery v pásmu Ku s ekvivalentní šířkou pásma 36 MHz, z nichž 27 transponderů je inkrementálních (dodatečných).

Vysoce výkonná zóna ozáření družice SES-10 rozšíří kapacity společnosti SES v celém regionu a zabezpečí vysílání DTH (direct-to-home), firemní a mobilní služby v Mexiku, ve Střední Americe, v Jižní Americe a v karibské oblasti.


S využitím zdroje: Advanced-television.com, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/24695/satelit-ses-10-plne-funkcni/