Towercom spustil vysielač digitálne rozhlasu v Žiline
Autor: Towercom/W.R.P.R. , e-mail: info@towercom.sk Přidané: 01.06.2017

Digitálne rozhlasové stanice si najnovšie budú môcť vypočuť aj obyvatelia v Žiline a okolí. Spoločnosť Towercom spustila vysielanie prostredníctvom vysielača digitálneho rozhlasu pre lokalitu Žilina, kóta Krížava.


Pôvodne avizovaný termín spustenia musel Towercom pre náročnú medzinárodnú koordináciu zo strany regulačného úradu (Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb) posunúť a prispôsobiť. Ide o 4. vysielač T-DAB+ (BA, KE, BB), zapojený v rámci testovacej prevádzky. Spolu je vysielaných 10 programových služieb.

Do digitálneho rozhlasového vysielania T-DAB+ pribudli pred mesiacom nové rozhlasové stanice. Po tom ako do ponuky zaradila spoločnosť Towercom Rádio Lumen sa portfólio staníc rozšírilo o ďalšie programové služby a to komerčné rádiá VLNA, Jemné melódie a Antena Rock.

Vo vysokej kvalite si ho môžu poslucháči naladiť v okolí Bratislavy, Košíc, Banskej Bystrice a po novom už aj v Žiline. Vzhľadom na to, že ide o testovaciu prevádzku, výkon vysielača ani ďalšie podrobnosti nebude spoločnosť Towercom zverejňovať až do jej skončenia.


Towercom; Ivan Rudolf, W.R.P.R.

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/24764/towercom-spustil-vysielac-digitalne-rozhlasu-v-ziline/