Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Středa • 17.01.2018 - 23:03:59     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Supertátové na Prima ZOOM

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 14.06.2017


Každý, kdo si ještě pořád myslí, že v přírodě se o mláďata starají jenom matky, bude hodně překvapený. Nic totiž není dál od pravdy. Příroda je plná příkladů otců, kteří se odvážně vrhli do akce. Ať už jsou opeření, huňatí nebo je pokrývají šupiny, zvířecí supertátové jsou všude. Odvážně čelí veškerým problémům spojeným s otcovstvím a nehnou se od svých potomků od jejich narození, až dokud nedospějí.


Díky dokumentu Supertátové z říše zvířat zjistíme, že otcové mají dokonce i v přírodě naprosto zásadní roli. A že se vyskytují mezi mnoha různými živočišnými druhy. A jací jste otcové vy?


Poznejte vzorné zvířecí otce:

15. 6., 22.10 hod. – Supertátové z říše zvířat


Supertátové z říše zvířat (opakování v neděli 18. 5. ve 13.25 hod.)

Většina samců ve světě zvířat přenechává péči o mláďata samicím. Jednou z čestných výjimek jsou plameňáci. Nejenže otec plameňák sedí na vejcích a hlídá vylíhnutá kuřátka, stará se ale také o to, aby jeho potomek dorostl, aby se mohl osamostatnit. V Amazonii žije druh opice titi červený. I u tohoto druhu se samci starají o svá mláďata. Otci své potomky opatrují celý den, samice mláďata jen krmí. Samci ropušky starostlivé se starají o samiččina vajíčka, než se z nich vylíhnou pulci. Musí udržovat vajíčka ve vlhku a chránit před predátory. Po dvou týdnech péče o vajíčka se musí samec dostat do vody, kde se mohou vylíhnout pulci. Dalším příkladem starostlivých otců jsou koníčci mořští. Ti na sebe totiž berou úlohu rodiček. Jedná o zcela unikátní přírodní fenomén. Král říše zvířat, lev, je jediným samcem, který žije se svou rodinou a pomáhá s výchovou svých dětí. Lvice rodí obvykle o samotě a mláďata se setkávají se svým otcem až po nějaké době. Když je samec přijme, všechno je, jak má být.

Myšák panonský je také dokonalým otcem. Myši panonské žijí jen rok, takže myšáci dělají všechno pro to, aby pomohli samičkám. Stavějí hnízdo, hledají potravu a po narození mláďat zahřívají hnízdo a hlídají u vchodu do nory. Hrobaříci malí zase vyhledávají mršiny malých savců. Jakmile nalezne mršinu, začne lákat samičku. Samička po páření naklade vajíčka do mršiny, která pak poslouží jako zdroj potravy pro larvy. Vlci jsou také známí tím, že jsou starostlivými a zodpovědnými otci. Pro svá mláďata jsou ochotní udělat cokoli. Bobři žijí v ústraní se svými celoživotními partnerkami. Jejich instinkty jim velí, aby bránili nejen noru, ve které žijí se všemi svými dětmi, ale také celé své teritorium. Každý rok přibudou rodince až čtyři noví bobříci a bobři poskytují svým rodinám plný servis. Makakové sice nejsou tak pracovití jako bobři, ale rádi se postarají i o cizí mládě.

Poznejte ty pravé zvířecí otce na Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní online magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


Mgr. Filip Budák, Externí dodavatel PR oddělení pro FTV Prima


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
15.06.2017 • Televize Nova natáčí druhou řadu reality show Robinsonův ostrov
14.06.2017 • Léto na stanicích Nova Sport
13.06.2017 • Svět podle Putina (The Putin Interviews) na TV Prima
12.06.2017 • Aktualizováno: Show Jana Krause – 14. 6. 2017
12.06.2017 • Svět pod hlavou zaujal Francii originálním zpracováním
10.06.2017 • Dáme šanci „outsiderům“? Časosběrné Počátky sledují tři dívky na cestě z výchovného ústavu

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist