SATRO pripravila od júla tohto roku zmeny v ponuke SATROdigital
Autor: SATRO , e-mail: info@satro.sk Přidané: 04.07.2017
Od júla 2017 spoločnosť SATRO s.r.o. pripravila pre svojich zákazníkov programové aj cenové zmeny v ponuke služby SATROdigital. "Musíme pri takýchto zmenách v programovej ponuke reagovať na nové, zmenené aj vonkajšie okolnosti na trhu s TV kanálmi. Ešte na jeseň minulého roku jednostranne vypovedali zmluvy väčšine operátorom káblovej televízie spoločnosti prevádzkujúce slovenské komerčné stanice Markíza, Doma, Dajto, JOJ, Plus a Wau. Na začiatku rokovaní tieto spoločnosti predstavili svoje nové cenové požadavky niekoľkonásobne vyššie ako boli uvedené v prvých zmluvách," informuje Marek Michalík, marketingový manažér spoločnosti SATRO s.r.o.


A pokračuje: "Po dlhých a náročných rokovaniach sa nám podarilo prednedávnom dosiahnuť kompromisnú dohodu. Náklady na tieto programy však stále niekoľkonásobne prekračujú predchádzajúcu úroveň cien. Tieto zvýšené náklady, žiaľ, majú priamy dopad na koncové ceny určené zákazníkom. Rozhodli sme sa však zákazníkom ceny nezvyšovať, ale dať im možnosť voľby, aký obsah budú sledovať. K úpravám cien alebo aj k ich navýšeniu budú postupne pristupovať všetci operátori na trhu, aj keď formy týchto úprav a jednotlivých balíkov a ich cenových úprav sa môžu líšiť."

Od 01. júla 2017 spoločnosť SATRO s.r.o. znižuje cenu programovej ponuky MINI na 4,90 EUR mesačne pričom ponuka bude bez slovenských a českých komerčných staníc. Do tejto ponuky je presunutá športová stanica 213, hudobné stanice Šlágr a Senzi, postupne aj s novovzniknutou detskou stanicou.

Zaujímavou novinkou pre všetkých zákazníkov s ponukou MINI je, že každý mesiac budú môcť ochutnávať programové ponuky z platených televízií. Už počas júla a augusta zákazníci môžu sledovať ako ochutnávku
vysielanie stanice Viasat Explore a následne Viasat History.

Od júla 2017 budú vytvorené dva samostatné programové balíky MINI SK a MINI CZ. V programovom balíčku MINI SK budú stanice MARKÍZA, DOMA, DAJTO, JOJ, PLUS, WAU spolu s detskou stanicou RIK. Mesačná cena tejto programovej ponuky bude od 01. júla 2017 2 €.

Rovnako bude vytvorená programová ponuka MINI CZ, za mesačný poplatok 1 €. V programovom balíčku MINI CZ budú stanice NOVA INTERNATIONAL, PRIMA PLUS, ČT 1, ČT 2, ČT 24 a ČT D/ ČT ART.

Pokiaľ ide o ponuku KLASIK, jej cena ostáva 7 € mesačne, pričom do ponuky počas leta pravdepodobne pribudne filmová stanica JOJ CINEMA. Ceny ostatných programových ponúk ostávajú nezmenené. Spoločnosť zo svojich programových ponúk vyradila hudobné kanály MTV, VH1 Clasic, MTV Rocks, MTV Dance a MTV Hits. Stanice budú nahradené stanicami Óčko, Óčko Gold, iConcerts a Cmusic, pričom stanica VH1 ostáva v ponuke KLASIK. V ponuke KOMFORT a tematickom balíčku HUDBA. pribudne nová stanica MTV Live HD.

Spoločnosť rokuje aj o možnom zaradení rockovej stanice Slušnej kanál.

"Tak ako aj v minulosti, aj teraz všetkým viazaným zákazníkom na službu SATROdigital, garantujeme pôvodné ceny počas doby ich viazanosti," povedal Marek Michalík, marketingový manažér spoločnosti SATRO s.r.o. Viac informácii sa zákazníci dozvedia na www.satro.sk, alebo na Zákazníckej linke 0850 311 000. V prípade, že sa zákazníci budú zaujímať o ich podrobné splátkové kalendáre, stačí ak svoju požiadavku pošlú na email info@satro.sk.


Spoločnosť SATRO s.r.o., operátor káblovej televízie a dátových služieb, vznikla v roku 1992. Spoločnosť na jeseň oslávi 25 rokov svojho pôsobenia na trhu. Stále patrí k najinovatívnejším spoločnostiam na Slovensku. Zameriava sa najmä na zabezpečovanie televízneho, rozhlasového signálu a vysokorýchlostného internetu pre domácnosti nielen na celom území západného Slovenska, ale už aj vo vybraných mestách stredného a východného Slovenska. Ako prvý operátor káblovej televízie SATRO s.r.o. začalo v roku 2004 vysielať televízne a rozhlasové programy v digitálnom prevedení. Okrem toho spoločnosť ponúka a inovuje dátové služby na báze širokopásmového vysokorýchlostného internetu pod názvom SATRO 12G „vzdušná optika“. Od novembra 2015 SATRO s.r.o. ponúka digitálnu televíziu prostredníctvom satelitu a internet cez DSL.


Marek Michalík, Marketingový manažér, SATRO

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/24886/satro-pripravila-od-jula-tohto-roku-zmeny-v-ponuke-satrodigital/