Interaktivní TV – jednoduché řešení pro poskytovatele internetu
Autor: itself , e-mail: itself@itself.cz Přidané: 09.08.2017
Nová Interaktivní TV je IPTV řešení pro poskytovatele internetového připojení, kteří chtějí jednoduše rozšířit svoje portfolio o nejmodernější televizní služby. Interaktivní TV přináší poskytovatelům internetu možnost jednoduše zařadit televizní služby do své nabídky. Volbou tohoto řešení uspoří nemalé investice do vývoje vlastní služby. Odpadne rozsáhlá agenda spojená se zajištěním smluv s poskytovateli obsahu nebo autorskými organizacemi.

Poskytovatel internetového připojení se také obejde bez licence pro provozování převzatého vysílání od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Největší předností Interaktivní TV je využití technologie adaptivního streamingu. Spočívá ve vytvoření 5 synchronizovaných profilů z jednoho vstupního streamu, které se přizpůsobí jednak zobrazovacím možnostem výstupního zařízení, ale také aktuální kvalitě internetového připojení. Pro maximální využití služby v HD rozlišení je doporučena linka s kapacitou 8 Mb/s. Služba je postavena na prověřené softwarové platformě 4NET.TV, kterou využívá téměř dvě stě operátorů v České republice i na Slovensku, a vlastním hardwarovém řešení, které je shodné se službou DIGI2GO.

S Interaktivní TV poskytovatel internetu nabídne svým zákazníkům sledování televize na set-top-boxu (Arris VIP1113), mobilních zařízení (s operačním systémem iOS nebo Android) nebo počítači (PC nebo Mac) s využitím interaktivních funkcí. Ty uživateli dovolí si právě sledovaný pořad pozastavit, nebo se na něj podívat od začátku. Vysílání je možné také zhlédnout v archivu až 3 dny zpětně nebo si nahrát 30 hodin záznamu s uchováním po dobu následujících 30 dní. Programová nabídka představuje sestavu více než 120 televizních kanálů, z nichž je 48 dostupných v HD rozlišení.

Možnost, jak dosáhnout úspor v přenosu dat při provozu televizní služby představuje implementace CDN serveru pro použití v síti operátora. Tento server může sloužit také k lokálnímu trascodingu, tedy upravení streamu kanálu s regionálním vysíláním tak, aby bylo možné jej zařadit do programových nabídek operátora.


Televizní službu IPTV je možné využít i s vlastním názvem, logem a barevném provedení podle individuálních požadavků, v technicky totožné podobě. Více na www.interaktivní.tv


Zuzana Čerbáková, Marketingová ředitelka, itself, 9. 8. 2017

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/24991/interaktivni-tv-jednoduche-reseni-pro-poskytovatele-internetu/