UPC odpovídá – 1.část
Autor: Redakce , e-mail: redakce@satcentrum.com Přidané: 21.03.2002
Včera, dne 20.3.2002 proběhlo v Praze jednání o další spolupráci mezi webem satCentrum a týdeníkem Satelit-Parabola, zastoupeným jeho novým šéfredaktorem, PhDr.Milanem Soškou. V pozdních odpoledních hodinách pak bylo realizováno již delší dobu domlouvané setkání s ředitelem UPC, JUDR.Robertem Kacovským v centrále UPC ČR. Hlavním cílem obou střetnutí byla aktuálnější informovanost o novinkách a změnách v největší české kabelové společnosti a jediného poskytovatele satelitní placené televize DTH v naší zemi na stránkách webu satCentrum.

Každé dva týdny budeme přinášet pro vás a pro čtenáře zmiňovaného programového týdeníku odpovědi na otázky, které budeme předávat tiskovému mluvčímu UPC ČR, a.s., panu Františku Malinovi. Dnes máme připravenou první část odpovědí UPC na dvě otázky, které se týkají aktuálních březnových témat – možností přidání Galaxie Sport do nabídky UPC a prodej samotných karet k příjmu UPC Direct.

Otázka: Kdy se ve vaší nabídce objeví sportovní televizní kanál Galaxie Sport?

Odpověď: Tento nový domácí sportovní kanál zatím nezískal příslušnou licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Podle sdělení jednatele společnosti Galaxie Sport pana J. Hojgra by Rada měla rozhodnout už v březnu. Pak se povede nějakou.dobu jednáni o ceně, o marketingové podpoře, o zárukách na dlouhodobou kontinuitu vysílání apod. Teprve výsledek tohoto jednání rozhodne, zda se Galaxie Sport objeví v naší nabídce, či ne. Ovšem, bude-li výsledek pozitivní, k zařazení dojde rychle, z týdne na týden.

Pozn. satCentrum: Tiskový mluvčí UPC odpovídal na otázku ještě před jednáním RRTV, které, jak už jsme vás informovali, rozhodlo o schválení licence ke kabelovému a satelitnímu vysílání pro Galaxii Sport. První krok k zařazení tohoto sportovního kanálu do nabídky UPC tedy byl úspěšně vykonán.

Otázka: Co je pravdy na tom, že chci-li odebírat UPC Direct, nemusím už povinně využívat přijímací zařízení vaší společnosti, ale mohu si koupit jen kartu? Za jakých podmínek? V jakých přijímacích zařízeních funguje?

Odpověď: Ano. je to pravda. Počínaje 1. březnem umožňuje naše společnost zápůjčku samostatných přístupových karet na odběr digitální satelitní služby UPC Direct. Zájemci o kabelovku bez kabelu tak mohou využít vlastni přijímací zařízení. Naše společnost vyšla touto cestou vstříc stále rostoucímu počtu majitelů satelitních přijímacích zařízení, kteří mají zájem o jinak nedostupné kabelové programy a zároveň se nechtějí vzdát možnosti využívat své, dříve pořízené a často velmi drahé technické vybaveni. Zákazník bude mít kartu zapůjčenu po celou dobu, kdy bude předplatitelem služby UPC Direct. Po skončení smluvního vztahu formou výpovědi bude muset kartu vrátit. Přístupové karty na UPC Direct jsou zatím k dostání ve 107 autorizovaných prodejnách. Zákazník musí prokázat nejméně dvěma doklady svou totožnost, zaplatit vratnou zálohu 2000 Kč a aktivační poplatek 500 Kč. Dále platí pravidelné poplatky, které se pohybují od 512 Kč měsíčně podle objednané nabídky. Ušetří ovšem poplatek za montáž, která se platí v případě odběru kompletu nabízeného UPC. Při ztrátě karty bude zákazníkovi stejné jako dřív účtován poplatek 5500 Kč. Karty UPC Direct fungují spolehlivě ve všech digitálních přijímačích s vestavěným dekodérem Cryptoworks a ve všech značkových dovážených přijímačích s CI sloty a vloženým modulem Cryptoworks. Menší problémy s příjmem byly v minulosti zjištěny pouze u některých přijímačů F1 CI starší výroby.

Tolik dnešní odpovědi tiskového mluvčího UPC ČR, a.s., Františka Maliny.


Další odpovědi přineseme opět za dva týdny. Pokud i vy máte nějaké dotazy, napište nám do redakce, otázky předáme k zodpovězení a odpověď si můžete přečíst na našem webu opět v dalším pokračování UPC odpovídá.

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/250/upc-odpovida-1-cast/