Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Sobota • 04.02.2023 - 17:00:33   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Ze světa | Články
 

Společnost SES mění data startu SES-12 a SES-14: SES-12 vynese raketa Falcon 9 a SES-14 raketa Ariane 5

  Autor: SES/Grayling , e-mail: info@grayling.com Přidané: 29.08.2017


Společnost SES dnes oznámila změnu nosných raket a termínů pro start satelitů SES-12 a SES-14. Podle nové dohody bude SES-12 vypuštěn s pomocí rakety Falcon 9 od společnosti SpaceX v 1. čtvrtletí 2018, zatímco SES-14 odstartuje na raketě Ariane 5 v témže období, ale o něco dříve. Prohození termínů startů umožní společnosti SES zlepšit kvalitu a kontinuitu služeb pro své zákazníky.


SES-12 i SES-14 jsou vybaveny elektrickým pohonem, který jim umožní dosáhnout cílové oběžné dráhy. Do provozu budou oba satelity uvedeny přibližně čtyři až šest měsíců po startu.

SES-14, který vyrobila firma Airbus Defence and Space, bude umístěn na pozici 47,5°W. Kapacitou svého C-pásma nahradí starší družici NSS-806 a bude podporovat kabelovou část SES v Latinské Americe. Svým vybavením pro pásmo Ku rozšíří kapacitu družice NSS-806 o široké paprsky a technologii HTS, kterými pokryje celou Ameriku a Severoatlantický region. Bodové paprsky pásma Ku umožní společnosti SES vyhovět rostoucí poptávce po využití v letecké a námořní dopravě, mobilním přenosu, širokopásmové dodávce a službách VSAT pro podnikové a vládní oblasti. Široké paprsky pásma Ku jsou navrženy k tomu, aby poskytovaly video a datové služby v Latinské Americe, Karibiku a severním Atlantiku. SES-14 také hostuje zařízení NASA Global-Scale Observations of the Limb and Disk (GOLD).

SES-12, velký satelit pocházející také z dílny společnosti Airbus Defense and Space, bude umístěn na 95°E. Satelit rozšíří možnosti SES poskytovat služby přímého přenosu dat (DTH), VSAT a HTS na Blízkém východě a v oblasti Asie a Tichomoří, včetně rostoucích trhů jako jsou Indie a Indonésie. SES-12 nahradí na pozici 95°E NSS-6 a bude umístěn společně se SES-8. SES-12 je největším satelitem, který byl pro SES kdy vyroben a je schopen podporovat požadavky ve více vertikálách od Kypru na západě po Japonsko na východě a od Ruska na severu až po Austrálii na jihu.


Sledujte nás:

Twitteru: https://twitter.com/SES_Satellites
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/ses
Facebooku: https://www.facebook.com/SES.YourSatelliteCompany
YouTube: http://www.youtube.com/SESVideoChannel
Blogu: https://www.ses.com/news/blogs
Media Gallery: https://www.ses.com/media-gallery
Studie SES (SES White papers) jsou dostupné na: https://www.ses.com/news/whitepapers


O společnosti SES:

SES je předním světovým provozovatelem satelitů s flotilou více než 50 geostacionárních družic (GEO) a jako první poskytuje diferencovanou a škálovatelnou nabídku služeb 12 družic na střední oběžné dráze. SES se zaměřuje řešení s přidanou hodnotou v čtyřech klíčových sférách trhu (video, podnikání, mobilita a vládní řešení). Zajišťuje satelitní komunikaci pro televizní a rozhlasové vysílání, pro poskytovatele internetového obsahu a internetových služeb, operátory mobilních a pevných sítí a pro obchodní i státní organizace na celém světě. Portfolio SES zahrnuje satelitní systém ASTRA, která má největší dosah vysílání Direct-to-Home (DTH) v Evropě, a společnost O3b Networks, poskytovatele globálních komunikačních služeb správy dat. Další dceřiná společnost SES, MX1, je jedním z předních poskytovatelů mediálních služeb a nabízí kompletní škálu inovativních digitálních video a mediálních řešení. Další informace najdete na www.ses.com.


Olga Veselá, Senior PR Consultant, Grayling Czech Republic, 29. 8. 2017


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
01.08.2017 • Eurosport a Olympic Channel navázaly spolupráci týkající se obsahu
27.07.2017 • Držitelé světových rekordů Michael Phelps, Michael Gross a Mark Spitz soupeří v exkluzivním videu Eurosportu „Závod legend“
19.07.2017 • Vysílání Světových her 2017 do celé Evropy zajistí SES Video
11.07.2017 • SES Video a Telekom Srbija zabezpečí přenos srbských kanálů pro Radio-televize Srbsko
30.06.2017 • Raketa Ariane 5 vynesla do kosmu telekomunikační družice Hellas Sat 3 a GSAT-17
23.06.2017 • Viasat World získal prestižní oborová ocenění

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist