Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 19.06.2018 - 09:00:18     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Česká televize vydává Pravidla předvolebního a volebního vysílání

  Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 09.09.2017


Stejně jako v předchozích letech vydává Česká televize nad rámec norem, kterými se řídí, v souvislosti s volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Pravidla předvolebního a volebního vysílání. Ta, společně s procedurálními a technickými podmínkami pro spoty, nabývají účinnosti 8. září. K dispozici jsou na webových stránkách ČT.


Hlavním bodem předvolebního vysílání České televize se v období od 15. září do 16. října stane série čtrnácti devadesátiminutových debat s kandidáty politických stran, které se nominovaly na základě průzkumů jejich celostátního volebního potenciálu. Diskuse, jež se zaměří na témata a problémy rezonující dnešní společností, budou na programu ČT24 vysílány vždy v pondělí, ve středu a v pátek od 20:00 hodin.

Prostor dostanou i představitelé stran, které se nedostaly do večerních debat ČT24, a to v pořadu Politické spektrum. Pořad Události, komentáře navíc nabídne každý všední den rozhovory s lídry všech kandidujících subjektů. Maraton předvolebního vysílání završí v předvečer voleb, ve čtvrtek 19. října, dvouhodinová Superdebata předsedů stran či celostátních lídrů z Kongresového centra v Praze.

O výsledcích voleb bude Česká televize tradičně informovat v obsáhlém Volebním studiu, a to v sobotu 21. října. Studio začne v 13:30, tedy půl hodiny před uzavřením volebních místností a skončí po konečném sečtení všech nebo naprosté většiny hlasů. Plné znění Pravidel naleznete zde.

Česká televize navíc vydává Procedurální a technické podmínky pro využití zákonem vyhrazeného bezplatně poskytnutého vysílacího času pro kandidující politické strany, politická hnutí a koalice do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v roce 2017 ve vysílání České televize. Pravidla s podrobnými technickými specifikacemi pro výrobu spotů včetně předání spotů České televizi jsou k dispozici zde.

Volební spoty bude Česká televize na základě zákona č. 247/1995 Sb. o volbách do Parlamentu České republiky vysílat na programu ČT1 a na programu ČT2 v období od 4. října 2017 do 18. října 2017. Pořady kandidujících subjektů budou nasazovány do vysílání v jednotlivých dnech v blocích v pořadí, které bude určeno losováním 27. září. Česká televize bude přijímat nosiče s pořady protokolárně a osobně v přízemí budovy České televize od 19. září 2017 do 22. září 2017, vždy mezi 9:00 a 12:00.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
10.09.2017 • Show Jana Krause – 13. 9. 2017
09.09.2017 • Emoce, ženy, tvrdá dřina i zranění v portrétu tenisty Radka Štěpánka
08.09.2017 • Fantastický štart nového seriálu Rex a deviatej Farmy!
08.09.2017 • Pevnost Boyard II – 2. díl, pátek 8. září
08.09.2017 • Novinkami nabitý september na Mňam TV
08.09.2017 • Víc než tisíc vědeckých témat i rozhovory se sedmi nositeli Nobelovy ceny - rok redakce vědy ČT

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist