Předvolební debata lídrů menších stran dnes od 17.45 na TN.cz!
Autor: TV Nova , e-mail: info@nova.cz Přidané: 11.10.2017
V pátek 20. října ve 14.00 začnou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Skupina Nova nabídne ve svém vysílání i na zpravodajském portálu TN.cz nejrozsáhlejší volební vysílání ve své historii. Čtenáři zpravodajského portálu TN.cz se mohou těšit na dvě předvolební debaty.


Již dnes v 17.45 hodin se v diskuzi utkají zástupci politických stran, které podle průzkumů získají od 1 do 5 % hlasů.

Do první předvolební debaty si moderátorka Michaela Šmídová pozvala zástupce čtyř politických stran, které po zprůměrování zářijových průzkumů volebních preferencí agentur MEDIAN a CVVM zaznamenaly zisk v rozmezí 1% - 4,99%. Osloveni byli lídři stran. V případě neúčasti lídra si strany samy zvolily náhradníka. Pozvání k diskuznímu stolu přijali členové Realistů, Strany svobodných občanů, Zelených a hnutí STAN. Hlavními tématy debaty budou bezpečnost a migrace, sociální jistoty, ekonomika, ale také budoucnost Česka a Evropské unie. Své dotazy mohou zasílat i sami čtenáři.

Za Realisty přijde diskutovat tajemník strany Michal Moroz. Ten dříve působil i jako náměstek ministra vnitra, pracuje jako politický analytik. Členem strany je teprve od ledna 2017. Zelené bude reprezentovat Monika Horáková. Novinářka a překladatelka působí jako zastupitelka Prahy 2, je členkou předsednictva strany. Strana svobodných občanů vyšle do předvolební debaty předsedu Petra Macha. Byl poslancem Evropského parlamentu, veřejnost ho zná jako velkého kritika Evropské unie. Pracoval také jako poradce prezidenta Václava Klause.

Také za Starosty a nezávislé přijde do debaty předseda hnutí Petr Gazdík. STAN má ze zmíněných politických stran zřejmě největší šanci se do Sněmovny dostat, podle různých průzkumů se k nim totiž kloní asi 7 procent nerozhodnutých voličů.

Na debatu představitelů stran, kterým předvolební průzkumy přisuzují 5 a více procent, se mohou diváci těšit za týden.


Alžběta Cimová, Product PR Manager, TV Nova, 11. 10. 2017

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/25256/predvolebni-debata-lidru-mensich-stran-dnes-od-17-45-na-tn-cz/