Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 19.10.2018 - 08:43:55     satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Já, Kajínek –„Mami, odpusť mi!“

  Autor: TV Prima , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 10.11.2017


Zpověď bez cenzury! Natvrdo a bez příkras promluví Jiří Kajínek, prezidentem omilostněný muž, odsouzený na doživotí za dvojnásobnou vraždu, v první části dokudrama Já, Kajínek. V jednu chvíli mluví Kajínek zlomených hlasem a se slzami v očích. První díl dokudrama Já, Kajínek uvidíte už tuto neděli ve 20.15 hod. na Primě.


„Když v roce 1990 moje maminka zemřela a tatínek se sestrou mi poslali parte, tak mi vězeňská služba zadržela poštu – to parte mi nedali a zamlčeli mi, že maminka zemřela. Když bylo 14 dní po pohřbu, tak až potom mi milostivě předali parte a řekli mi, že se to zpozdilo, že oni za to nemůžou. Jenom proto, abych nemohl chtít zúčastnit se pohřbu svého nejbližšího člověka,“ říká Kajínek s bolestí v hlase.

To, že nemohl být na pohřbu své matky, je pro něj dodnes jeden z nejbolestivějších momentů jeho života. „Když jsem byl ve vězení, tak jsem v noci ležel v posteli a vlastní maminku v duchu prosil, aby mi to odpustila. Říkám: Mami, odpusť mi to, že jsem ti nemohl pomoct. Šílený… Ležím ve vězeňský posteli za něco, co jsem neudělal, kvůli nějakým hovadům, a prosím vlastní matku, ať mi promine… A to jsou ty emoce, ke kterým jsem se nechtěl vůbec dostat,“ uzavírá vzpomínku Jiří Kajínek.

Jedná se o Kajínkovu vůbec první osobní zpověď. Do detailu, natvrdo a bez příkras popisuje, jak se dostal na scestí, jak začínal s loupežemi a jak se dostal k velkým penězům.

Proč se ve vězení nezhroutil a stále bojoval za svou pravdu. Jak moc mu chyběl sex, co ho drželo nad vodou a co pro něj znamenalo přežít sociální smrt?

Kajínek v první části dokumentu velmi otevřeně zavzpomíná také na to, jakým způsobem kradl, jak to ovlivnilo jeho vlastní rodinu, kamarády i jeho samotného. Nevyhne se ani velmi osobním vzpomínkám na vězení a objasní svůj postoj ke své minulosti.

Prozradí, jak vnímal a vnímá po letech svou kriminální minulost, jak to bylo s údajným donášením na vězně, spoluprací s policií, jestli policie odhalila veškerou jeho trestnou činnost a proč nešel na detektor lži.

Nevyhne se ani tématu prezidentské milosti. Jak si představoval propuštění, jak prožíval Zemanovo ohlášení milosti, proč nepřijal nabídku na odvoz z věznice zadním vchodem a spoustu dalších velmi osobních vzpomínek a pocitů. Přizná, co bylo opravdovým důvodem jeho plánovaných a uskutečněných útěků.

Připouští, že vězení si opravdu zasloužil za své krádeže a že svým způsobem šel naproti tomu, co se mu pak stalo. Přizná, že kdyby nebyl zloděj, tak by bylo mnohem těžší na něj něco takového hodit. Takže jeho krutý závěr je ten, že si za to dost může sám (možná věří i na osud). Toto přiznání většině diváků vyrazí dech.

První díl dokudrama Já, Kajínek uvidíte už tuto neděli ve 20.15 hod. na Primě.


Josef Ducký, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
09.11.2017 • Štědrovečerní pohádka ČT: 260 pytlů sněhu, 750 kilo jablek a přes jeden a čtvrt milionu diváků
09.11.2017 • Přímý přenos z Ocenění českých podnikatelek živě na Regionalnitelevize.cz
08.11.2017 • Prima Partička 11. díl - 9. listopadu
08.11.2017 • Skupina Markíza bola aj v uplynulom októbri jednoznačným trhovým lídrom celodenne aj v prime-time!
08.11.2017 • Volebné vydanie O 5 minút 12 bolo najsledovanejším v tomto roku
07.11.2017 • RTVS pripravila tematický večer k 100. výročiu Októbrovej revolúcie

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & KOUC, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist