Arianespace dvakrát zajistí vynesení nových družic pro Intelsat
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 12.01.2018
V pondělí 8. 1. 2018 podepsaly společnosti Intelsat a Arianespace smlouvu pro vynesení tří satelitů na oběžnou dráhu. Při prvním startu začátkem roku 2020 budou vyneseny do kosmu dva satelity jako navrstvený pár. Jedná se o satelit Intelsat Galaxy 30 a MEV-2 (Mission Extension Vehicle-2) společnosti Orbital ATK.


Galaxy 30 bude prvním záložním satelitem pro flotilu Galaxy v Severní Americe. Bude disponovat transpondery v pásmu C, 30 transpondery v pásmu Ku a v pásmu Ka pro podporu širokopásmových aplikací v Severní Americe. Družice Galaxy 30 je založena na satelitní platformě GEOStar-2 společnosti Orbital ATK.

Satelit MEV-2 patří Space Logistics LLC, dceřinné společnosti Orbital ATK. Intelsat bude prvním klientem MEV-2. Satelit nabídne služby prodlužující životnost, kde pro klienta převezme obslužné funkce a kontrolu letové polohy na oběžné dráze.

V rámci smlouvy společnost Arianespace v druhém pololetí roku 2020 zajistí vynesení dalšího satelitu pro Intelsat. Start se uskuteční na kosmodromu Kourou ve Francouzské-Guyaně. Satelity vynese do kosmu nosná raketa Ariane 5.


S využitím zdroje: tk, Digitalfernsehen.de, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/25612/arianespace-dvakrat-zajisti-vyneseni-novych-druzic-pro-intelsat/