Leontýna a Kleopatra jsou rozhádané, Čaky je zamilovaný - adepti na převýchovu v cyklu Kočka není pes
Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 13.01.2018

Neposlušné kočky a psi se vracejí na obrazovky České televize a s nimi i specialisté na výchovu zvířat Klára Vodičková a Rudolf Desenský. Druhou řadu zábavného a edukativního cyklu Kočka není pes diváci uvidí po dobu třinácti sobot vždy v 17.55 hod. na ČT1, poprvé dnes, 13. ledna.


V pokračování úspěšného cyklu České televize Kočka není pes se psí psycholog Rudolf Desenský a specialistka na trénink koček Klára Vodičková pokusí proniknout do problémů soužití lidí a jejich zvířecích přátel a pomoci vyřešit zapeklité situace. „Náprava mazlíčků v přímém přenosu je skoro vždy nápravou majitelů, kteří musí být dostatečně trpěliví a důslední, aby dokázali praktické rady skutečně uplatnit při výchově zvířat,“ říká kreativní producentka Alena Müllerová, v jejíž tvůrčí producentské skupině pořad vznikl.

V každém ze třinácti dílů vyráží Rudolf a Klára do rodin, kde žije i problematická kočka nebo pes, a snaží se u nich zjednat nápravu. „Nejsložitější byl případ paní Anety s kocoury Garfieldem a Stuím. Paní Aneta už se mnou po telefonu dříve problémy konzultovala a také se koukala na první sérii pořadu, kde si vzala hodně rad k srdci. Já tedy přijela již do informované rodiny, která udělala přesně to, co jsem doporučila. Stále to ale nefungovalo. Co jsme během natáčení odhalili, je velmi zajímavé a myslím, že diváci budou velice překvapení,“ prozrazuje Klára Vodičková.

Mentoři v pořadu problém s domácími mazlíčky vždy vysvětlí a názorně předvedou, jak zjednat nápravu. Následně se rodina sžívá s novými pravidly v jednání se svými miláčky a snaží se dodržovat veškerá doporučení. Po měsíci Klára a Rudolf rodinu s neposlušným zvířetem opět navštíví, aby zjistili, zda se situace zlepšila. „Neřešitelné případy jsou tehdy, kdy mne navštíví člověk se psem, na kterého fyzicky nebo duševně nestačí. Obvykle se jedná o psy těžší, než je člověk, nebo výrazně temperamentnější, než na kolik jeho majitel stačí. V těchto případech je pro všechny zúčastněné lepší, když se psu najde nový domov, kde si s ním poradit dokáží,“ uzavírá Rudolf Desenský.


Kočka není pes

režie: Roman Petrenko, Jiří Madle, Ivo Macharáček, Zbyněk Fiala
výkonná producentka OPF: Zuzana Konrádová
výkonný producent ČT: Jiří Vlach
komentář: Marek Holý
kreativní producentka: Alena Müllerová


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/25615/leontyna-a-kleopatra-jsou-rozhadane-caky-je-zamilovany-adepti-na-prevychovu-v-cyklu-kocka-neni-pes/