Česko-chorvatský dokument Až přijde válka bude mít v pátek světovou premiéru na Berlinale
Autor: HBO Europe , e-mail: info@hbo.cz Přidané: 12.02.2018
Česko-chorvatský koprodukční dokument Až přijde válka režiséra Jana Geberta se stal vůbec prvním titulem z originální produkce HBO Europe, který bude uveden na mezinárodním filmovém festivalu Berlinale v sekci Panorama Dokumente. Film vypráví o vzniku paramilitární skupiny, jež rekrutuje stovky mladých mužů s cílem vytvořit model totalitního systému založeného na izolaci a strachu, čímž se dotýká otázek nacionalismu, síly jednotlivce a manipulace, v současnosti velmi aktuálních témat.


Film vznikl v produkci PINK production a koprodukci HBO Europe a Hulahop Film za podpory Státního fondu kinematografie.

Petr vede život na první pohled spořádaného evropského teenagera - žije s rodiči, má pohlednou dívku, dostal se na vysokou. Jeho skutečný život je ale jinde - v čele domobrany Slovenskí Branci, čítající dvě stě mladých lidí, s oddíly po celém Slovensku.

V horských lesích je nechává podřizovat drsným pravidlům a trestům, jež spíše než vojenský výcvik připomínají hru na diktaturu. Šéf domobrany věří, že jeho modelová organizace má budoucnost. Je odhodlaný uniformu jednou odložit a se svou vizí oslovit celou společnost - a stát se velkým politikem.

Dokument režiséra Jana Geberta bude zahajovat sekci Panorama Dokumente. Světová premiéra tohoto filmu se uskuteční už tento týden, v pátek 16. února.


Až přijde válka (WHEN THE WAR COMES) – Berlinale (Berlin International Film Festival) screenings:

16. 2. 2018, 17:00 hod. - CineStar 7 (Světová premiéra)
17. 2. 2018, 22:30 hod. - CineStar 7
18. 2. 2018, 15:00 hod. - Colosseum 1
23. 2. 2018, 17:30 hod. - Cubix 7

Na trailer se můžete podívat zde!


Pavla Brožková, PR HBO Europe

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/25747/cesko-chorvatsky-dokument-az-prijde-valka-bude-mit-v-patek-svetovou-premieru-na-berlinale/