Satelit Hylas 4 ve Francouzské Guyaně – plánovaný start v březnu 2018
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 20.02.2018
Hylas 4, nový vysoce výkonný satelit společnosti Avanti Communications, byl dopraven na kosmodrom Kourou ve Francouzské Guyaně. V pátek 16. 2. 2018 společnost Avanti Group informovala, že start je plánován na březen 2018. Je to třetí satelit společnosti Avanti Communications, který firma Arianespace dopravila na kosmodrom.


Nový satelit byl zabalen v dodavatelské satelitní společnosti Orbital Sciences Corporation v Dulles (Virginia) a po letecké přepravě vyložen ve Francouzské Guyaně.

Družice, kterou konstruovala společnost Orbital ATK, je založena na platformě Star-2. Využije nejnovější satelitní technologie s vysokou výkonností a zdvojnásobí kapacity v pásmu Ka společnosti Avanti Communications v regionu EMEA (zahrnuje Evropu, Blízký východ, Afriku). Hmotnost při startu bude mít asi čtyři tuny.

Nejnovější přírůstek satelitní flotily HYLAS společnosti Avanti Communications nabídne páteřní služby pro mobilní provozovatele. Satelitní flotila HYLAS velkým klientům také nabízí širokopásmové služby pro ISP, připojení pro úřady (civilní a obranné), vysokorychlostní širokopásmové služby pro firemní segment a vyplňující (infill) kapacitu pro satelitní provozovatele. Internet: www.avantiplc.com


S využitím zdroje: Infosat.de, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/25773/satelit-hylas-4-ve-francouzske-guyane-planovany-start-v-breznu-2018/