ARD a SES prodlužují smlouvu o SD vysílání z družic Astra 1 do poloviny roku 2020
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 13.03.2018
Německá veřejnoprávní organizace ARD a lucemburský satelitní provozovatel SES prodlužují své obchodní partnerství až do poloviny roku 2020. Společnost Astra Deutschland (Astra Německo) informovala, že nová smlouva zahrnuje šíření ve standardním rozlišení (SD) všech programů ARD z družic Astra 1 na orbitální pozici 19,2° východně.


„I po osmi letech, když jsme společně s veřejnoprávními programy zahájili vysílání ve vysokém rozlišení (HD), je standardní rozlišení (SD) stále ve většině domácností přežívajícím standardem. Je potěšitelné, že i ARD zůstává u vysílání SD“, řekl pan Christoph Mühleib, ředitel společnosti Astra Deutschland, o smlouvě s veřejnoprávní institucí ARD.

Předtím druhá německá veřejnoprávní stanice ZDF prodloužila svoji smlouvu se společností SES Astra také až do roku 2020. To by mělo být poslední prodloužení, protože komise ke zjišťování finančních požadavků veřejnoprávních vysílacích organizací KEF (Kommission zur Ermittlung des Finanzbedarfs der öffentlich-rechtlichen Rundfunkanstalten) usiluje o ukončení vysílání ve standardním rozlišení stanic ARD a ZDF pro rok 2020. Internet: www.astra.de.


S využitím zdroje: Satnews.de, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/25850/ard-a-ses-prodluzuji-smlouvu-o-sd-vysilani-z-druzic-astra-1-do-poloviny-roku-2020/