Bavorské lokální televize z družic Astra 1 od 1. dubna 2018 už jen ve vysokém rozlišení
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 19.03.2018
Šestnáct bavorských lokálních televizních programů k 31. 3. 2018 definitivně ukončí vysílání ve standardním rozlišení (SD) na družicích Astra 1 na orbitální pozici 19,2° východně a budou vysílat jen ve vysokém rozlišení (HD). Oznámilo to Bavorské zemské ústředí pro nová media BLM (Bayerische Landeszentrale für neue Medien).


Své diváky informují v rámci široké kampaně o nutných opatřeních, o naladění přijímače, kompatibilních receiverech s HD, m.j. vloženým vysíláním v satelitních SD kanálech, filmovými trailery, rozhlasovými spoty nebo plakáty.

Bavorské zemské ústředí pro nová media BLM změnu v televizním příjmu už podporuje informačními akcemi v celém Bavorsku pro specializované prodejny a řemeslníky. Pod heslem „Co se mění v televizním a rozhlasovém příjmu v roce 2018“ informují v sedmi městech o ukončení satelitního vysílání ve standardním rozlišení, šíření bavorských lokálních stanic ve vysokém rozlišení, ukončení analogového televizního a rozhlasového šíření v kabelových sítích a rozšíření vysílání DVB-T2 HD, DAB, UHD.

Příslušné kapacity poskytla MX1, která je dceřinnou společností SES, na dvou transpoderech družic Astra 1L a 1M. Společnost současně převzala i distribuci signálu a uplink HD signálu.


Parametry pro příjem SD vysílání bavorských lokálních stanic do 31. 3. 2018:

družice: Astra 1KR
orbitální pozice: 19,2° východně
transponder: č. 21
provider: Media Broadcast Satellite
kmitočet: 11,523 GHz
polarizace: horizontální
Symbol Rate: 22000 kSymb/s
FEC: 5/6
modulace: DVB-S/QPSK


Vedle celodenních kanálů existují i kanály s časovým sdílením. Na pozici Niederbayern HD (Dolní Bavorsko HD) diváci najdou v časovém střídání stanice Donau TV (Dunaj TV), isar TV a TRP1. Na pozici Mainfranken HD lze najít programy main.tv, TV Mainfranken Schweinfurt a TV Mainfranken Würzburg. Na pozici Ulm-Allgäu HD budou vysílat programy allgäu tv a regio TV Schwaben (regio TV Švábsko).


Parametry pro příjem ve vysokém rozlišení - a.tv HD, münchen.tv HD (Mnichov.tv HD), rfo HD Fernsehen Oberbayern (rfo HD televize Horní Bavorsko), Ulm-Allgäu HD, intv HD, Lokal TV Portal HD (HbbTV):

družice: Astra 1L
orbitální pozice: 19,2° východně
transponder: č. 23
provider: MX1
kmitočet: 11,552 GHz
polarizace: horizontální
Symbol Rate: 22000 kSymb/s
FEC: 2/3
modulace: DVB-S2/8PSK


Parametry pro příjem ve vysokém rozlišení - Mainfranken HD, Franken Fernsehen HD (Franky televize HD), TVA Ostbayern HD (TVA Východní Bavorsko HD), tv oberfranken HD (tv Horní Franky HD), Niederbayern HD (Dolní Bavorsko HD), Oberpfalz TV HD (Horní Falc TV HD):

družice: Astra 1M
orbitální pozice: 19,2° východně
transponder: č. 49
provider: MX1
kmitočet: 10,714 GHz
polarizace: horizontální
Symbol Rate: 22000 kSymb/s
FEC: 2/3
modulace: DVB-S2/8PSK


S využitím zdroje: Infosat.de, volně upraveno a doplněno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/25864/bavorske-lokalni-televize-z-druzic-astra-1-od-1-dubna-2018-uz-jen-ve-vysokem-rozliseni/