Skylink Live TV v televizorech Samsung
Autor: M7/Skylink/Webershandwick , e-mail: skylink@skylink.cz Přidané: 11.05.2018

Provozovatel česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group představuje novou aplikaci Skylink Live TV umožňující kombinovat všechny výhody satelitní a internetové televize Skylink v chytrých televizorech Samsung.


Nedávno byla vydána nová verze aplikace Skylink Live TV, která opět výrazně zvyšuje kvalitu televizní zábavy pro zákazníky Skylinku. Hlavní předností nové aplikace je to, že kombinuje výhody satelitní televize Skylink a internetové televize Skylink Live TV, a to při sledování na chytrých televizorech Samsung.

"Na rozdíl od jiných aplikací, které pracují výhradně s internetovými službami, naše aplikace integruje funkce satelitu a internetu. Zákazník s aplikací získává námi kontrolované uživatelské rozhraní a může tak všechny naše služby pohodlně ovládat jediným dálkovým ovladačem," vysvětluje princip aplikace Skylink Live TV Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group.

Aplikace je dnes dostupná pro chytré (Smart) televizory Samsung modelové řady 2016 a 2017 a pro řadu 2018 je již ve stádiu testování. Aplikaci mohou zdarma využívat zákazníci Skylinku s aktivní dekódovací kartou a je pro ně dostupná na oficiálním e-shopu Samsung (Samsung Store) pod názvem Skylink CZ nebo Skylink SK. Televizor Samsung musí být připojen k internetu a jeho spárování se zákaznickým účtem Live TV se provede jednoduše pomocí QR kódu, který se objeví při prvním otevření aplikace. Při opětovném zapnutí televizoru již není potřeba aplikace Skylink Live TV znovu párovat. Uživatelské rozhraní je stejné, jako u satelitních přijímačů Samsung EVO-S.


Aplikace pracuje ve dvou základních režimech.

Jako výchozí je nastaven internetový režim, pro jehož provoz stačí mít televizor připojen pouze k internetu. V tom případě je skladba programů identická se službou Skylink Live TV v PC či mobilním zařízení.

Hybridní režim, který je hlavní předností této unikátní aplikace, umožňuje zákazníkům Skylinku sledovat všechny předplacené satelitní programy a u programů dostupných ve službě Live TV zároveň také internetové funkce, jako je přehrání pořadu od začátku či přehrání vybraného pořadu až 7 dní zpětně. V tom případě je potřeba mít televizor připojen k internetu a zároveň k satelitu přes satelitní kartu s CA modulem. Přechod z internetového do hybridního režimu se realizuje přes menu aplikace. Při příštím spuštění aplikace je zachován režim nastavený při posledním ukončení aplikace či vypnutí televizoru.

Bližší popis nové aplikace pro chytré televizory Samsung a stručný návod k použití najdete na https://www.skylink.cz/doc/download_file/aktivace-live-tv-cz-v-samsung-tv-74.pdf


Televizory Samsung nebudou jediné. V současné době probíhá vývoj aplikací Skylink Live TV pro televizory dalších předních výrobců chytrých televizorů.


PR M7 Group S.A.; Marek Němec, Head of Client Services, Webershandwick

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/26018/skylink-live-tv-v-televizorech-samsung/