Superbiky po 6 letech v Brně - Ježek se představí na trati i na přehradě
Autor: Media:List CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 08.06.2018
Podobně jako před dvěma týdny omezí rozsáhlé víkendové tenisové vysílání závody MS superbiků – oba závody uvidí diváci pouze ze záznamu. Na brněnský okruh se MS superbiků vrací po šesti letech. Pro Ondřeje Ježka, brněnského rodáka a jediného českého zástupce v šampionátu, bude start na domácí půdě více než důležitý.


„Brněnský závod je pro mě v letošní sezóně událostí číslo 1. Těším se na kotel domácích fanoušků na tribuně C. A také na trať, na které jsem začínal. Na minibikové motorce jsem tu jako malý drandil dvakrát týdně. A jsem šťastný, že se teď podařilo superbiky do Brna vrátit,“ říká Ondřej Ježek.


„V předchozím závodě v Doningtonu jsem zaznamenal vývoj k lepšímu. Získal jsem tam také větší důvěru ve svůj závodní stroj. Věřím, že i v Brně bude Yamaha fungovat podobně, lépe než v začátku sezóny. A postupně se nám podaří se sžít. Rád bych doma dojel na bodovaných umístěních. A hlavně bych chtěl, aby moje závodění diváky bavilo,“ dodává Ondřej Ježek.

„Brněnský okruh je pro mě srdeční záležitost, poprvé jsem tu závodil v roce 1997 na minibikové dráze. Na velké trati jsem se svezl na konci roku 2002, společně s Kájou Abrahamem na motorce o objemu 125 ccm. V roce 2009 jsem byl v Brně třetí ve světovém poháru Superstock 1000. Dojel jsem tehdy těsně za Foresem, který se mnou letos jede superbiky,“ popisuje Ondřej svůj vřelý vztah k brněnskému okruhu. Výhodou pro něj tentokrát bude také fakt, že cesta na závod mu zabere asi 20 minut. To je, oproti pravidelnému létání po Evropě i mimo ni, příjemná změna.


Setkání s fanoušky na tribuně i na přehradě

Ondřej Ježek plánuje, že udělá vše pro to, aby si spolu s domácími příznivci motorsportu brněnské závody užil. Už ve čtvrtek 7. června v 10.30 se Ondra se svými soupeři Tomem Sykesem, Chazem Daviesem, PJ Jacobsenem, Eugenem Lavertym a Michaelem van der Markem představil domácím fanouškům na Brněnské přehradě. Místo motorek naskočili bikeři na jet surfy a utkali se v závodech na vodní hladině. Bylo se co se dívat a akce přinesla také příležitost potkat se s nejlepšími jezdci osobně, společně se vyfotit nebo získat podpis.

Další sraz si fanoušci Ondry Ježka dají už na okruhu. Hlavní stan Ondřejova fanklubu bude na tribuně C. Co přesně se tu bude dít, se mohou zájemci dozvědět na Facebooku, ve veřejné skupině Fan Club Ondřeje Ježka. Český závodník se bude pravidelně objevovat také v paddock show, kde budou po celý víkend probíhat rozhovory s jezdci.

Palce můžete našemu jezdci držet v sobotu a v neděli, vždy ve 13 hodin, kdy se odehrají hlavní závody.


Program vysílání MS superbiků z Brna na Eurosportu:

9. června

Eurosport 2 21:30 hod. - záznam, 1. závod, komentuje Béla En


10. června

Eurosport 2 16:15 hod. - záznam, 2. závod, komentuje Béla En


Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/26099/superbiky-po-6-letech-v-brne-jezek-se-predstavi-na-trati-i-na-prehrade/