Jiří Strach představil ve Varech svůj nový tým kriminalistů
Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 09.07.2018
Sedm nových dílů seriálu Labyrint čeká na diváky v již třetím pokračování kriminálky Jiřího Stracha. Hlavním motivem nadcházející série bude vyšetřování několika vražd propojených náboženskou tematikou. Jak konkrétně vstoupí víra do děje a kdo bude vraždy vyšetřovat, prozradil režisér a herci Denisa Nesvačilová a Petr Stach v Domě ČT v Karlových Varech.


Sedmdesát sedm natáčecích dnů, bezmála stovka lokací na jižní Moravě, ve východních Čechách nebo v rakouském Hardeggu, desítky speciálních rekvizit a více než osmdesát herců - to je bilance třetí série, v níž tvůrci zužitkovali zkušenosti ze všech předchozích dílů. Každý z nich přitom přilákal k obrazovkám v průměru milion lidí. „Chceme diváky opět strhnout na svoji stranu a nedovolit, aby vynechali byť jediný díl,“ říká režisér Jiří Strach a připomíná, že i tentokrát každý díl posunuje děj příběhu dál, ale odhalení celé zápletky nelze očekávat dříve, než v závěru poslední epizody. „Labyrint je v našich končinách průkopníkem v žánru krimi thrilleru na pokračování,“ uvádí vedoucí projektu David Ziegelbauer a zdůrazňuje: „Bereme to jako výzvu a třetí sérii jsme konstruovali tak, aby jednotlivé části seriálu v divácích vyvolávaly až fyzicky bolestivou touhu po dalším pokračování.“

Kromě propracovaného napínavého příběhu odehrávajícího se na mnoha atraktivních lokacích slibují tvůrci také celou řadu oblíbených herců - od Jiřího Langmajera, Miroslava Donutila, přes Veroniku Freimanovou, Jitku Čvančarovou, Veroniku Žilkovou až po Davida Švehlíka nebo Vladimíra Kratinu. Mezi komparzisty opět nechybí odborníci – policisté, policejní technici a kaskadéři. „Herci, příběh, lokace a k tomu režie Jiřího Stracha povznášejí pomyslnou chuť Labyrintu do špičkové televizní gastronomie,“ uzavírá kreativní producentka Jiřina Budíková.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/26194/jiri-strach-predstavil-ve-varech-svuj-novy-tym-kriminalistu/