Horizons 3e má být vynesen do vesmíru dne 7. 9. 2018
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 11.08.2018
Poslední satelit společnosti Intelsat, Horizons 3e, bezpečně dorazil do Francouzské Guyany, aby se připravil ke startu v září 2018. Společnost Intelsat uvedla, že povětrnostní podmínky dovolí vynesení obřího satelitu dne 7. 9. 2018 na palubě nosné rakety Arianespace 5.


Satelit Horizons 3e je ve společném vlastnictví společnosti Intelsat a korporace SKY Perfect JSAT, což označuje čtvrtý satelitní projekt mezi dvěma společnostmi.

Družice Horizons 3e dodaná firmou Boeing, je založena na designu Intelsat EpicNG. Je to šestý vysoce výkonný satelit Intelsat EpicNG.

Společnost Intelsat dále uvádí, že Horizons 3e je prvním satelitem Intelsat EpicNG, který charakterizují bodové svazky v celém pásmu Ku, využívající multiportové zesilovače pro optimalizaci výkonu satelitu.

Toto vylepšené, moderní digitální užitečné zatížení je významným rysem celé velmi výkonné flotily Intelsat EpicNG s propojením celého svazku do dvou komerčních pásem a významným vylepšením výkonu, efektivity a flexibilního pokrytí signálem. S multiportovým zesilovačem je možné výkon přizpůsobit, aby každý svazek vyhovoval požadavkům zákazníků.

Po svém vynesení bude družice Horizons 3e umístěna na orbitální pozici 169° východně, kde bude podrobena testům na oběžné dráze před očekávaným zahájením (komerčního) provozu v prvním čtvrtletí roku 2019.


S využitím zdroje: Chris Forrester, Advanced-television.com, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/26288/horizons-3e-ma-byt-vynesen-do-vesmiru-dne-7-9-2018/