Vuelta a España na Eurosportu
Autor: Media:List CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 24.08.2018

73. ročník španělské Vuelty odstartuje 25. srpna a diváci Eurosportu uvidí živé přenosy všech 21 etap, z každé nejméně tři hodiny dlouhý přenos. A máme se na co těšit, pořadatelé totiž opět naplánovali tradiční španělské horské peklo.


Již ve druhé etapě se cyklisté poperou se závěrečným stoupáním na Alto de la Mesa, které nepochybně zcela převrátí výsledky úvodního krátkého prologu v Málaze. Celkem 11 etap – více než polovina – končí závěrečným stoupáním, mezi nimi nechybí ani legendární Lagos de Covadonga. Celkem čeká cyklisty 3271 drsných kilometrů, závěr Vuelty je 16. září v Madridu. Poslední dny před madridským finále je nachystána horská lahůdka v Pyrenejích, nejvyšším bodem Vuelty je závěr 19. etapy v Andoře v nadmořské výšce 2015 metrů.

Mezi vítězi Vuelty najdeme nejslavnější jména cyklistické historie – Eddy Merckx, Bernard Hinault, Jacques Anquetil, Felice Gimondi. Z těch současných Chris Froome, který ji vyhrál v loňském roce poprvé, dále Vincenzo Nibali, Fabio Aru, Nairo Quintana, Alejandro Valverde. Kdo se k nim připíše letos? Na Vueltě se objeví Vincenzo Nibali, Rigoberto Uran, Thibaut Pinot, Fabio Aru, Nairo Quintana, Steven Kruijswijk, Simon Yates, Ilnur Zakarin, Richie Porte a domácí vrchaři v čele s Alejandrem Valverdem. Konkurence jako hrom. Těšit se můžeme i na start českých cyklistů a mistra světa Petra Sagana.

Před i po každé etapě představí bývalý profesionál a expert Eurosportu Juan Antonio Flecha svůj již tradiční magazín Vuelta Extra (vždy 15 minut), v němž nabídne rozbory etap i živé rozhovory s nejlepšími cyklisty.


Eurosport – Domov cyklistiky

Není divu, že se Eurosportu říká Domov cyklistiky (Home of Cycling), jeho cyklistický program je bezkonkurenční. Eurosport letos vysílá – podobně jako v minulých letech – více než 50 cyklistických závodů, seznam závodů se každým rokem rozšiřuje. Eurosport nabízí během roku přes 200 dní s cyklistickým programem a celkově na 2300 hodin cyklistického vysílání. Cyklistiku stejně jako v minulých letech komentují Štěpán Straka, Martin Hačecký a Petr Nejedlý.


Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/26319/vuelta-a-espa-241-a-na-eurosportu/