Manažment RTVS schválil pravidlá vysielania pre voľby do samospráv
Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 12.09.2018
Manažment RTVS včera schválil pravidlá vysielania pre tohtoročné voľby do orgánov samosprávy obcí. Dokument prerokuje dnes, v stredu 12. septembra Rada RTVS, čo je najbližší možný termín po podaní kompletných kandidátnych listín. Na vedomie ho dostali všetci zamestnanci RTVS.


Pravidlá upravujú rozhlasové a televízne vysielanie v predvolebnom období a v čase konania sa volieb tak, aby bola zabezpečená všestrannosť informácií a názorová pluralita. Týkajú sa aj prípadného konfliktu záujmov programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS, vysielania politickej reklamy, ako aj prieskumov verejnej mienky.

„RTVS pristupuje ku každým voľbám s maximálnou dôslednosťou a pozornosťou. Robíme všetko pre to, aby občania dostali v našich spravodajských, publicistických a diskusných blokoch dostatok nestranných, aktuálnych, vyvážených a zrozumiteľných informácií, na základe ktorých sa budú vedieť zodpovedne a s nadhľadom rozhodnúť," poznamenal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Na Dvojke si diváci od 22. októbra od 17:30 budú môcť pozrieť osem moderovaných diskusných relácií s kandidátmi na primátorov krajských miest na aktuálne témy súvisiace s fungovaním obecnej samosprávy. Dve diskusie budú vysielané zo štúdia v Košiciach, dve z Banskej Bystrice a štyri z Bratislavy. Súbežne ich odvysiela aj Rádio Regina. Volebné štúdio začne na Jednotke v deň volieb 10. novembra o 22:15 a na druhý deň o 8:30. Volebným výsledkom sa bude venovať aj diskusná relácia O 5 minút 12.

Okrem toho Rádio Regina, západ, stred a východ, prinesie 25 debát s kandidátmi okresných miest s počtom obyvateľov nad 25.000. Odznejú v pracovných dňoch od 20. októbra do 7. novembra od 15:00 do 16:00. Pôjdu pod hlavičkou Klub komunálnej politiky - voľby do orgánov samosprávy obcí.


Rozhlas a televízia Slovenska

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/26387/manazment-rtvs-schvalil-pravidla-vysielania-pre-volby-do-samosprav/