Fotbalová Liga národů se vrací na stanice Sport1 a Sport2
Autor: AMC Networks International CE , e-mail: info@sport1tv.cz Přidané: 11.10.2018
Po měsíční přestávce je zpět na stanicích Sport1 a Sport2 fotbalová Liga národů, která přináší atraktivní náhradu přátelských utkání. Už první reprezentační pauza v září naznačila, že nová soutěž bude bavit. Přinesla fantastická utkání favorizovaných týmů z první ligy. Zároveň přidělala vrásky fanouškům české a slovenské reprezentace. Ty se zatím koukají ve své skupině na záda Ukrajině, která dokázala oba týmy porazit, a je na nejlepší cestě k postupu mezi smetánku reprezentačního fotbalu.


Nic však není ztracené a jak Češi, tak Slováci budou mít možnost na nápravu. Českou reprezentaci převzal po debaklu na hřišti Ruska Jaroslav Šilhavý a čeká ho nelehká cesta, na jejímž konci by měla být konsolidace rozháraného týmu. Hned první příležitost bude mít na Ukrajině. A o pár dní později přijde na řadu federální derby v Trnavě. Najedou Patrik Schick a spol. zase na vítěznou vlnu, nebo tým Marka Hamšíka uhájí své domácí území?

Jedním z nejatraktivnějších říjnových utkání bude to mezi Chorvatskem a Anglií ve skupině A4. Tedy duel celků, které se letos utkaly v semifinále mistrovství světa, a které v Lize národů zatím nedokázaly bodovat. V obou případech bylo nad jejich síly Španělsko. To nejprve triumfovalo ve Wembley a následně doma v Elche deklasovalo partu okolo Luky Modriče tenisovým skóre 6:0. Ta si tak v duelu s Albionem bude chtít napravit ztracené renomé. Anglii zase čeká o pár dní později odveta s již zmiňovanou “La Roja“. V něm se bude chtít pomstít za zářijový zápas, po kterém cítila křivdu za neuznaný vyrovnávací gól v nastavení.

Rázně do soutěže vstoupil nejlepší tým světa – Francie. Po úvodní nezáživné remíze 0:0 s Německem se tým sestavený z hvězd jako Kylian Mbapé, Antoine Griezmann nebo Paul Pogba rozjel a porazil nebezpečné Nizozemce. Navíc teď přivítá Německo na domácím svatostánku Stade de France, a má tak ideální příležitost potvrdit svou dominanci ve skupině A1. Die Mannschaft bude chtít určitě bodovat jak na stadionu v Saint-Denis, tak o pár dní dříve na horké půdě v Nizozemsku.

Ve skupině A3 pak čekají dvojici favoritů Portugalsko a Itálii výjezdy do Polska. Zatímco Portugalci budou chtít potvrdit vedení ve skupině, Italy čeká napravování mizerného startu, kdy nejprve remizovali právě s “biało-czerwonými” a poté prohráli i na půdě Portugalska. To se bude muset opět obejít bez hvězdného Cristiana Ronalda, ale právě zápas se “squadrou azzurrou“ naznačil, že absence fotbalové megastar nemusí mít na výkon týmu vliv.


Přehled nejatraktivnějších říjnových utkání Ligy národů:

Polsko – Portugalsko; PP ve čtvrtek 11. října od 20:45 Sport1
Chorvatsko – Anglie; PP v pátek 12. října od 20:30 Sport1
Nizozemsko – Německo; PP v sobotu 13. října od 20:30 Sport1
Polsko – Itálie; PP v neděli 14. října od 20:45 Sport1
Španělsko – Anglie; PP v pondělí 15. října od 20:30 Sport1
Francie – Německo; PP v úterý 16. října od 20:45 Sport1


O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společnostní na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic soustřeďujících se na Střední a Východní Evropu. Současné AMCNI – Central and Northern Europe portfolio nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, Megamax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky, jazykové verze a trhy. Je dostupný v celé řadě platforem včetně HD služeb na vyžádání a verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divizí AMC Networks a dodavatelem uznávaných zábavních pořadů pro předplatitele ve více než 140 zemích a územích v Africe, Asii, Evropě a Latinské Americe. AMCNI zahrnuje jak globální značky SundanceTV a MGM Channel, tak populární kanály s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací najdete na www.amcnetworks.com/amcni.


O společnosti AMC Networks:

Společnost AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) se již více než 30 let věnuje produkci kvalitních filmů a pořadů, vlastní a provozuje několik populárních a oceňovaných značek v oblasti placené kabelové televize. AMC, IFC, SundanceTV, WE tv, a IFC Films produkují pořady, které jsou výrazné, zajímavé, kulturně relevantní a oslovující diváky napříč různými společenskými skupinami. Společnost také provozuje globální divizi, AMC Networks International. Více informací najdete na www.amcnetworks.com.


Jan Huk, PR manager, AMC Networks International – Central and Northern Europe

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/26486/fotbalova-liga-narodu-se-vraci-na-stanice-sport1-a-sport2/