Slovak Telekom získal ocenenie Best in Test za mobilné siete na Slovensku už šiesty raz za štyri roky
Autor: Slovak Telekom , e-mail: info@telekom.sk Přidané: 21.12.2018
Slovak Telekom opäť dokázal špičkovú kvalitu sietí na Slovensku a vyhral prestížny test sietí od P3 po šiesty raz po sebe za štyri roky. Je jediným operátorom na Slovensku, čo vyhral všetky testy realizované P3, ktorá sa zameriava na certifikované merania mobilných sietí na celom svete.


Slovak Telekom znova vylepšil svoje siete, investoval do LTE-A vo viacerých lokalitách a ďalej pracoval na kvalite VoLTE technológii v sieti. Obe vylepšenia vytiahli 4G sieť k lepším výsledkom.

P3 aktualizovala svoju metodiku a tento raz uskutočnila drive test dlhý viac ako 4 000 km po Slovensku. Navyše bola pridaná nová kategória: okrem hlasu a dát pribudla Crowdsourced Quality určená na meranie skutočnej zákazníckej skúsenosti meraním výkonu priamo z mobilných zariadení používateľov.


Telekom má naďalej najlepšie výsledky na Slovensku

Podľa nezávislých meraní P3 dosiahol Slovak Telekom najlepšie výsledky v celkovom teste, získal najviac bodov a certifikát Best in Test. Telekom vyhral všetky tri kategórie a tým pádom aj ocenenia Best in Data, Best in Voice a Best in Crowdsourced Quality.

Opäť boli do testu zapojené všetky štyri slovenské siete a Slovak Telekom získal v teste až 940 bodov, ostatní operátori získali spolu 861, 714 a 513 bodov. Aj podľa novej a striktnejšej metodiky dosiahol Slovak Telekom najvyšší počet bodov v teste P3 za celé štyri roky. Zároveň potvrdil silu operátora v dosahovaní vysokých hodnôt vo veľkých i malých mestách a kvalitu potvrdil i na cestách.

„Výsledky nového P3 testu opäť dokázali, že mobilné siete Slovak Telekomu poskytujú najlepšiu zákaznícku skúsenosť so sieťou na celom Slovensku. Sme výrazne vpred oproti konkurencii vo všetkých oblastiach a meraných sieťových parametroch kvality. Rád by som podotkol, že naše priemerné rýchlosti sú štandardne približne dvojnásobné pri sťahovaní i odosielaní dát oproti konkurencii a P3 test určil, že Slovak Telekom má top kvalitu hlasu a 4G pokrytie služieb na testovanom území Slovenska. Najlepšia zákaznícka skúsenosť, najvyššie rýchlosti, najširšie pokrytie, skvelé sledovanie YouTube, to všetko nájdu zákazníci na našej mobilnej sieti a môžu si byť istí, že dostanú to najlepšie za svoje peniaze. Nemáme iba obyčajné 4G postavené na pokrytí, ale vynikajúcu pokročilú 4G sieť s najvyššou kvalitou hlasou a najvyššími rýchlosťami. Vynikajúca zákaznícka skúsenosť je základom na nami predávaných službách. Napokon by som veľmi rád vyjadril vďaku svojmu tímu expertov, ktorý dosiahol skvelý výsledok 940 bodov podľa P3 metodiky a vyšvihol Slovak Telekom a Slovensko vôbec do elitnej skupiny svetových operátorov s výnimočnou kvalitou siete,“ uviedol Branimir Marič, výkonný riaditeľ pre technológie a siete spoločnosti Slovak Telekom.


Telekom vyhral všetky hlavné kategórie

Podľa meraní P3 v novembri 2018 Slovak Telekom získal najvyššie skóre vo všetkých troch kategóriách: hlasové i dátové služby a novej kategórii Crowdsourced Quality. Za každé víťazstvo získal Telekom aj príslušné ocenenie Best in.


Pri hlasových službách dosiahol Slovak Telekom:

- vynikajúcu spoľahlivosť hovorov vo väčších mestách, aj na cestách v porovnaní so všetkými súpermi
- najkratší čas spojenia oproti konkurencii vo všetkých oblastiach
- najlepšiu kvalitu hovorov spomedzi všetkých operátorov
- plnú funkčnosť VoLTE, vrátane fungovania v náročných podmienkach a dosahovania veľmi krátkeho času spojenia


Merania dátových služieb potvrdil, že:

- Slovak Telekom skvelo bodoval vo veľkých mestách: 100%-né prehrávanie YouTube videí, takmer 110 Mbps priemerná rýchlosť pri sťahovaní a viac ako 40 Mbps priemerne pri odosielaní dát
- výborné skóre v malých mestách: opäť 100%-né prehrávanie YouTube videí, najkratší čas štartu videa a rýchlosti viac ako 26 Mbps pri odosielaní dát
- top výkon sietí na cestách: najrýchlejší štart YouTube videa, takmer 45 Mbps priemerná rýchlosť pri sťahovaní a takmer 25 Mbps pri posielaní dát
- YouTube testy sú celkovo silnou stránkou Telekomu s najkratšími časmi načítania a kvalitou streamingu

Po prvý raz P3 merala aj výsledky v novej kategórii Crowdsourced Quality. Slovak Telekom vyhral aj tento test a potvrdil nielen najlepšiu zákaznícku skúsenosť so sieťou počas drive testu s profesionálnymi nástrojmi, ale aj pri meraniach realizovaných priamo z koncových zariadení vo viac ako
5 300 obývaných územiach pokrývajúcich viac ako 21 500 km2.

„Všetky štyri Best in ocenenia dokázali, že Slovak Telekom ponúka zákazníkom najvyššiu kvalitu hlasu a najkratší čas spojenia, najvyššiu spoľahlivosť pri uskutočnení hovorov, najvyššie rýchlosti pri sťahovaní i posielaní dát, najkratší čas pre štart videa a YouTube streamovanie. Toto je dôkaz, že Slovak Telekom má najlepšiu zákaznícku skúsenosť na Slovensku: vo veľkých i malých mestách, aj na cestách,” dodal Branimir Marič.


Metodika testu

Aktuálny test na Slovensku zahŕňal väčšie i menšie mestá, aj vybrané hlavné trasy ciest. Detailný test zhrnul merania a vyhodnotil viaceré parametre ako napríklad sťahovanie a odosielanie súborov, čas načítania internetových stránok, prácu a načítanie YouTube videí.

Testy P3 boli realizované v 2G, 3G a 4G sieťach štyroch operátorov počas novembra 2018.


Certifikát a ďalšie detaily na webe P3

Podobne ako pri minulých víťazstvách v testoch, Slovak Telekom aj tentokrát ponúka médiám i verejnosti odkaz na webovú stránku P3, kde možno nájsť certifikát Best in Test a ďalšie detaily i výsledky z testu a meraní.

Odkaz na test: http://p3-networkanalytics.com/certificates-by-country/?target=Slovakia


O spoločnosti Slovak Telekom

Slovak Telekom je najväčší slovenský multimediálny operátor s dlhoročnými skúsenosťami a zodpovedným prístupom k podnikaniu. Svoje produkty a služby ponúka pod značkou Telekom jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom prostredníctvom pevnej i mobilnej siete. Na trh prináša medzinárodné poznatky, inovatívne riešenia a najnovšie technologické trendy.

Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Jej majoritným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom Europe B.V. s 100% podielom akcií.


Michal Korec, Hovorca pre služby a financie, Slovak Telekom

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/26728/slovak-telekom-ziskal-ocenenie-best-in-test-za-mobilne-siete-na-slovensku-uz-siesty-raz-za-styri-roky/