Deset a půl milionu pro dobrou věc - 28. adventní koncerty přinesly rekordní výtěžek
Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 29.12.2018
Během čtyř předvánočních koncertů České televize se podařilo vybrat více než 10,5 milionu korun. Letošní ročník tak překonal všech sedmadvacet předchozích. Výtěžek pomůže rodinám s předčasně narozenými dětmi, lidem s mentálním postižením, s poškozením mozku i pacientům, kteří potřebují hospicovou péči.


Na účtu adventních koncertů je k dnešnímu dni více než 10,5 milionu korun, vybraných formou dárcovských sms, telefonicky při přenosech či prostřednictvím online plateb. Peníze si mezi sebe, po finálním uzavření letošního ročníku sbírky, rovnoměrně rozdělí čtyři neziskové organizace - společnost Portus, pomáhající lidem s mentálním postižením, Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny, ERGO Aktiv starající se o lidi s poškozením mozku a Andělé stromu života poskytující mobilní hospicovou péči.

Adventní koncerty České televize jsou jednou z nejstarších dobročinných sbírek v Česku. Na kontě mají, i díky letošnímu ročníku, již více než 205 milionů korun a 112 podpořených organizací.

Organizace, které mají zájem o zařazení do 29. ročníku Adventních koncertů, mohou své žádosti posílat písemně nebo elektronicky do konce dubna 2019. Informace naleznou na webu České televize.


Karolína Blinková, tisková mluvčí České televize

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/26748/deset-a-pul-milionu-pro-dobrou-vec-28-adventni-koncerty-prinesly-rekordni-vytezek/