Ivana Chýlková a Vanda Hybnerová jako lesbický pár, Jaroslav Plesl jako psychopatický tyran
Autor: Nikol Klevcovová , e-mail: nikol.klevcovova@gmail.com Přidané: 30.12.2018
Do partnerského a mileneckého vztahu Ivany Chýlkové a Vandy Hybnerové vstoupí muž v podobě charismatického Tomáše Hanáka. Jaroslav Plesl nesnesitelně tyranizuje svou rodinu, kde matku a syna hrají Klára Pollertová-Trojanová a Josef Trojan. Svůj vlastní příběh mají ve filmu i Pavel Řezníček nebo Olga Wdowiaková.


Kdo platí za naše chyby?

Obyčejné lidské štěstí může mít mnoho podob. Někdy jasných, někdy nečekaných. Kde ho hledat a co mu obětovat? Film režisérky Olgy Dabrowské Cena za štěstí ukazuje příběhy lidí, kteří cestu ke svému štěstí někde ztratili a pokoušejí se jí znovu najít. Vztah, láska, moc, útěk a vlastní děti, které mohou přinášet naději a radost, ale mnohem častěji nakonec pykají za naše chyby.

Film Cena za štěstí odvíjí samostatné osudy několika hrdinů, aby se jejich cesty začaly postupně křížit a mohly nakonec složit dohromady jeden velký příběh života. Propletenec rodičů, které můžete potkat každý den, jejich dětí a partnerů. Své štěstí najdou často nečekaně, ale to je přeci jedno! Milenecký a životní pár (Vanda Hybnerová a Ivana Chýlková) vychovává dvě děti, když do jejich harmonického soužití vstoupí muž z minulosti (Tomáš Hanák). Násilnický psychopat (Jaroslav Plesl) se domáhá dcery z rozvedeného manželství, zatímco jeho bývalá žena (Klára Pollertová-Trojanová) s dětmi trpí jeho terorem. Dva teenageři od svých rodin prostě a jednoduše utečou. Oddaný muž (Pavel Řezníček) nemá sílu, aby ochránil svou lásku.

Cenu za štěstí napsala a natočila Olga Dabrowská, která se podílela na scénáři legendárního filmu Samotáři a pro kina natočila výrazný film o vztazích Kuličky.

Jednu z postav hraje ve filmu i její dcera, kterou ovšem ani maminka za kamerou neuchránila před mileneckou scénou. „Na kamerových zkouškách jsem u postelové scény seděla na gauči a střídalo se u mě pět kluků. Když mamka poznala, že se mi některý trochu víc líbí, stopla scénu dřív, než u ostatních,“ směje se mladá herečka Olga Wdowiaková „Postelové scény k filmu o vztazích a lásce patří, ale je trochu divný, když je u toho i máma.“

Tomáš Hanák hraje postavu sukničkáře, jehož příběh s dvěma ženami má dramatický vývoj a nečekané rozuzlení. „Moje postava si po stránce žen život velmi užívá. Ale najednou kolem padesátky cítí, že mu chybí nějaký přístav a ocitá se v absurdní a zábavné situaci, kdy by na stará kolena mohl mít i rodinu. Je ale celoživotní starý mládenec připraven házet si míček s malým dítětem?,“ prozrazuje ke své roli Tomáš Hanák. Matku a syna v jednom z příběhů hraje Klára Pollertová-Trojanová a její syn Josef Trojan.


Cena za štěstí

ČR - 2018
Délka: 90 minut
Žánr: drama
Premiéra: 10. ledna 2019
Režie: Olga Dabrowská
Hrají: Ivana Chýlková, Vanda Hybnerová, Tomáš Hanák, Pavel Řezníček, Jaroslav Plesl, Klára Pollertová-Trojanová, Josef Trojan, Olga Wdowiaková, Jana Šulcová a další
Internet: www.bontonfilm.cz

Cena za štěstí bude prvním českým filmem roku 2019, do kin vstoupí 10. ledna.


Zdroj: Nikol Klevcovová

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/26750/ivana-chylkova-a-vanda-hybnerova-jako-lesbicky-par-jaroslav-plesl-jako-psychopaticky-tyran/