BFBS prodlužuje smlouvu se skupinou SES
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 11.01.2019

Ve středu 9. 1. 2019 informoval lucemburský satelitní provozovatel SES, že vysílací služba britských ozbrojených sil BFBS (British Forces Broadcasting Service) prodlužuje mnohaletou smlouvu s rozšířenou kapacitou SES pro poskytování obsahu pro vojenské služby na celém světě.


Smlouva umožňuje britským ozbrojeným silám a jejich rodinám umístěným v zahraničí - včetně lodí britského královského námořnictva Royal Navy na moři - příjem oblíbených britských televizních a rozhlasových programů BFBS ze satelitů skupiny SES: SES-6 a NSS-12. Zvýšená kapacita dovoluje BFBS nadále vysílat britské zábavní a sportovní pořady na celém světě, od Kanady na severozápadě a Falklandských ostrovů na jihu přes Evropu a Afriku až po Brunej na Dálném východě. Služba je důležitou součástí toho, aby se britské ozbrojené síly a jejich rodiny během vojenských misí cítily o něco blíže k domovu.


Různé zpravodajské, sportovní a zábavní pořady BFBS jsou vysílány kódovaně (Irdeto) v C pásmu ze satelitu NSS-12 z orbitální pozice 57° východně a z družice SES-6 na orbitální pozici 40,5° západně.

Ze satelitu Astra 2G z orbitální pozice 28,2° východně je pro celou Evropu vysílán volně (FTA) rozhlasový program BFBS Radio na kmitočtu 11,582 GHz, horizontální polarizace, Symbol Rate: 22000 kSymb/s, FEC: 5/6.

Další rozhlasové programy, např. BFBS Germany, BFBS Cyprus, BFBS Gurkha Radio, BFBS Beats, Fun Kids lze v Evropě přijímat ze satelitu Eutelsat 10A z orbitální pozice 10° východně - kmitočet: 11,221 GHz, vertikální polarizace, Symbol Rate: 30000 kSymb/s, FEC: 5/6, norma: DVB-S2/QPSK, volné (FTA) vysílání.


S využitím zdroje: Infosat.de, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/26785/bfbs-prodluzuje-smlouvu-se-skupinou-ses/