Zpravodajství TV info Škola Frekvence TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Čtvrtek • 22.08.2019 - 15:19:34   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Sjezdařské vrcholy roku – v sobotu Wengen, příští týden Kitzbühel

  Autor: Media:List CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 18.01.2019Není divu, že je sjezd ve Wengenu jedním z nejtradičnějších závodů světa. Trať Lauberhorn, která je pojmenována podle stejnojmenného vrcholu, se jezdí už od roku 1930. Navíc je Lauberhorn v Bernských Alpách délkou 4480 metrů nejdelším sjezdem pořádaným mezinárodní lyžařskou federací FIS.


Tradičně v polovině ledna se diváci Eurosportu těší na jeden z nejnáročnějších sjezdů sezony – wengenský Lauberhorn. A hned o týden později na legendární Hahnenkamm na obávané sjezdovce Streif v rakouském středisku Kitzbühel.

Eurosport 2 vysílá sjezd ve Wengenu v sobotu 19. ledna od 12:00 hod.


V sezoně 2018/19 už mají alpští lyžaři za sebou čtyři sjezdy. První v Lake Louise vyhrál Max Franz, v Beaver Creeku byl neporazitelný Beat Feuz, ve Val Gardeně Alexander Aamodt Kilde, v Bormiu triumfoval již potřetí v kariéře domácí Dominik Paris. Po čtyřech sjezdech vede pořadí sjezdu SP Beat Feuz, který má 260 bodů, druhý Max Franz nasbíral 222 bodů. Úspěch v Bormiu posunul na třetí příčku se 196 body Dominika Parise.

Ve Wengenu je o motivaci postaráno, každý chce ve slavném sjezdu uspět. Favoritem je loňský vítěz, domácí Beat Feuz, loni za ním skončili Aksel Lund Svindal a Matthias Mayer. V minulosti ve Wengenu vyhráli Christoph Innerhofer, Hannes Reichelt, Patrick Küng i Aksel Lund Svindal, který ale letos byl jen jednou na třetím místě, jinak mu stupně vítězů unikají.

Projektantem současné trati ve Wengenu je slavný Bernard Russi, který ji dovedl k dokonalosti. Ihned po startu v nadmořské výšce 2315 m. n. m. čeká na lyžaře „padák“ dosahující až 16°, ale až v závěrečné třetině tratě v Haneggschussu dosahují závodníci nejvyšší rychlosti až 160 kilometrů v hodině (právě tady dosáhl Johan Clarey rekordní rychlosti ve SP 161,9 km/hod). Traťový rekord drží Kristian Ghedina 2:24,23.

Jedním ze symbolů Lauberhornu je Hundschopf, nejstrmější místo na trati (41°), úzký koridor, v němž musejí závodníci objevit tu správnou linii mezi odvahou a respektem k hoře, v nejužším místě je trať mezi skálou a záchrannou sítí široká asi pět metrů. Ještě užší je Kernen-S – až pouhé tři metry – kam najíždějí lyžaři rychlostí kolem stovky za hodinu. Díky délce závodu potřebují nejrychlejší lyžaři nejen odvahu riskovat, dokonalou techniku, ale také vytrvalost. I další úseky tratě (Traversenschuss, Minsch-kante, Silbernhorn Jump) zvedají diváky ze sedadel a přivádějí je k naprostému úžasu hraničícímu se zděšením. Po právu tak Wengen konkuruje Kiztbühelu v souboji o krále sjezdů.


Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
16.01.2019 • JAMESTOWN: První britská kolonie v Severní Americe, jejímiž obyvateli byli více jak deset let pouze muži
15.01.2019 • Discovery: Trumpova zeď – lži a mystifikace amerického prezidenta
14.01.2019 • Australian Open dnes startuje na Eurosportu
13.01.2019 • Dva týdny Prima ZOOM dokumentárních příběhů
11.01.2019 • Berdych nepatří do šrotu! Sledujte na DIGI TV tenisové turnaje ATP
10.01.2019 • Světoví odborníci na přežití poměří síly. Kdo z nich vyjde jako vítěz...a přežije?

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist