Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pátek • 22.09.2023 - 23:42:29   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Ze světa | Články
 

První start Ariane 5 v roce 2019 je naplánován na 5. 2. 2019 - na palubě bude Hellas Sat 4/SaudiGeoSat 1 a GSAT-31

  Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 04.02.2019


S první misí rakety Ariane 5 v roce 2019 plánuje evropská společnost pro starty raket Arianespace dne 5. 2. 2019 vynést do kosmu dva telekomunikační satelity Hellas Sat 4/SaudiGeoSat 1 a GSAT-31 z kosmodromu Kourou ve Francouzské Guyaně. Společnost Arianespace informovala, že dne 4. 2. 2019 v tzv. LPR (Launch Readiness Review - přezkoumání připravenosti startu) bude uděleno povolení k definitivnímu odpočítávání.


Prvním satelitem na palubě rakety je Saudi GeoStationary Satellite 1/Hellas Sat 4, zkráceně HS-4/SGS-1, ve vlastnictví společností KACST (King Abdulaziz City for Science and Technology – Centrum pro vědu a techniku krále Abdulazíze, Saudská Arábie) a Hellas Sat (Řecko/Kypr).

Druhým pasažérem na palubě je satelit GSAT-31 pro indickou vesmírnou výzkumnou organizaci ISRO (Indian Space Research Organization).

Satelit HS-4/SGS-1 je umístěn jako horní pasažér v horním stupni rakety Ariane 5 ECA a slouží pro poskytování telekomunikačních služeb, digitální televize, internetových služeb, telefonních a zabezpečených komunikačních služeb na Blízkém východě, v jižní Africe a v Evropě. Satelit bude umístěn na orbitální pozici 39° východně.

Satelit HS-4/SGS-1 byl americkým výrobcem Hersteller Lockheed Martin Space konstruován na platformě A2100. Družice má hmotnost asi 6,5 tun, disponuje transpondery pro pásmo Ku, Ka a je navržena pro životnost minimálně 15 let. Kapacity v pásmu Ku slouží k regionálnímu rozšíření služeb přímého příjmu ze satelitů DTH (Direct-to-home) pro řecko-kyperského satelitního provozovatele Hellas Sat, které pokryjí více než tři milióny domácností. Kapacity v pásmu Ka satelitu slouží společnosti KACST v Saudské Arábii pro zabezpečené komunikace pro Radu pro spolupráci arabských států v Perském zálivu (Gulf Cooperative Council).

Satelit GSAT-31 bude dopravován jako dolní pasažér horního stupně rakety Ariane-5. GSAT-31 je telekomunikační satelit navržený a dodaný indickou organizací pro výzkum vesmíru ISRO, který je založen na platformě I-2K. Družice bude sloužit na orbitální pozici 48° východně pro poskytování komunikačních služeb v pásmu Ku s životností více než 15 let. Pomůže indickému kosmickému programu v dalším pokračování vědeckého bádání a výzkumu planety.

Let VA247 bude realizován ze startovacího komplexu Ariane Launch Complex č. 3 (ELA 3) v Kourou ve Francouzské Guyaně. Start bude živě přenášen na internetové stránce od dvacáté minuty před vzletem rakety: www.youtube.com/arianespace nebo www.arianespace.com.


S využitím zdroje: Infosat.de, volně upraveno a zkráceno


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
21.12.2018 • M7 Group kupuje východoevropské televizní platformy DTH od Liberty Global
11.08.2018 • Horizons 3e má být vynesen do vesmíru dne 7. 9. 2018
26.07.2018 • Raketa Ariane 5 se čtyřmi satelity Galileo odstartovala
06.06.2018 • Discovery a PGA TOUR vytvoří jedinečnou mezinárodní golfovou službu
04.06.2018 • Družice SES-12 vzlétla do vesmíru na palubě rakety SpaceX Falcon 9
03.06.2018 • Start rakety Falcon 9 s družicí SES-12 odložen

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤ Cookies nastavení ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist