Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Neděle • 28.02.2021 - 01:22:59   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Prima ZOOM vás volá v 11. týdnu

  Autor: TV Prima/satCentrum , e-mail: info@iprima.cz Přidané: 11.03.2019


Podívejte se s námi očima přírody. Prozkoumejte hlubiny. Odhalte záhady. Užijte si rychlost. Oslavte významné jubileum předního světového přírodovědce Davida Attenborougha, od kterého vám pravidelně přinášíme parádní dokumenty. A ještě něco navíc. Prima ZOOM si vás nedovolí zklamat. Dokumentární skvosty pro vás: podíváme se na svět Očima přírody; koukneme pod hladinu ve snímku Mistři hlubin; čeká nás pořádná oslava – Attenborough slaví 90 a ještě více unikátních snímků na Prima ZOOM.


Prima ZOOM – svět ještě více zblízka!

11. 3., 20.00 – Hausbot Petra Horkého II (Lovec-ekonomik John Perkins (1. část))

Přichází pokračování originální české cestovatelské talkshow režiséra a cestovatele Petra Horkého – Hausbot, kde se představují zajímaví čeští i světoví hosté. John Perkins pracoval jako vedoucí poradce v konzultační firmě Světové banky. Byl bohatý, úspěšný, jednal se státníky po celém světě. Postupně ale došel k přesvědčení, že ekonomická pomoc rozvojovým zemím je jen sofistikovaný způsob, jak okrádat tyto země o jejich zdroje, chudé ožebračit a kolaboranty ocenit. Napsal světový bestseller, knihu Zpověď lovce ekonomika, a přešel na „druhou stranu“. V rozhovoru s Petrem Horkým přímo hovoří o vinících atentátů na prezidenty Panamy a Ekvádoru, hovoří o tom, jak přežil pokus o atentát. Dnes pomáhá jihoamerickým indiánům právě v boji proti nadnárodním koncernům. Možná nejvíc skandální a šokující rozhovor letošního roku. Pokud máte odvahu pohlédnout do tváře vlastní civilizace, podívejte se.


13. 3., 21.00 – Očima přírody

Člověk dlouho věřil, že je jako jediný schopný vidět barvy. Ale teď už víme, že zvířecí zrak je stejně složitý, nebo dokonce ještě složitější než náš. Některá zvířata si dovedou přiblížit detaily, aby ulovila kořist. Jiná jsou schopná vidět ve tmě nebo zpozorovat dravce, kteří se k nim chtějí připlížit zezadu. Způsobů, jakými je možné nahlížet na svět, je stejně velké množství jako druhů zvířat. Podle toho, co potřebují k přežití, zvířata vidí i tam, kde člověk zůstává slepý. Díky současným pokrokům vědy a miniaturizace konečně můžeme vidět Očima přírody. Ve stejnojmenném dokumentárním filmu zjistíme, jak zvířata vnímají barvy, světlo, strukturu i hloubku. Seznamte se s farmáři, vědci, doktory a umělci, kterým se podařilo proniknout do tajemství, jež fascinovalo lidstvo od počátku věků.


15. 3., 20.00 – Mistři hlubin

Hluboko pod hladinou oceánů leží nepředstavitelně nepřátelský svět. Je to ledové království, kde panuje věčná temnota a nesmírný tlak. Přesto se najdou savci, kteří stejně jako my dýchají vzduch a pečují o své mladé a tráví v tmavých hlubinách většinu svých dní. Vědci teprve teď postupně odhalují, že si tito obří obyvatelé oceánů troufají do mnohem větších hloubek, než jsme si dokázali představit. Snímek Mistři hlubin zaznamenal právě probíhající vědeckou revoluci – pomocí důmyslných sledovacích zařízení, kamer umístěných v podmořských příkopech a techniky trojrozměrného snímání obrazu. Žasněte nad záběry nesmírně vzácných zvířat a jejich tělesného uzpůsobení, díky kterému se můžou potápět do takových hloubek.


16. 3., 20.00 – Attenborough slaví 90

Sir David Attenborough slaví 90. narozeniny a při té příležitosti se podělil o nejzajímavější, nejveselejší a nejpozoruhodnější historky ze svého bohatého života a kariéry. Vypráví o fascinujících lidech, se kterými se setkal, neuvěřitelných cestách, které podnikl, i zvláštních zvířatech, na která narazil v nejrůznějších koutech světa. Společně s kolegy a přátely, včetně Michaela Palina a Chrise Packhama, se dělí o nezapomenutelné momenty bezkonkurenční profesionální dráhy legendárního přírodovědce a dokumentaristy. Příběhy o tom, jak se poprvé podařilo zachytit dosud neznámé chování nějakého zvířete, jak se bleskově vyvíjí filmařská technika nebo o kráse a křehkosti přírody patří k fascinujícím životním zážitkům sira Davida.


16. 3., 22.00 – Archeologové na pobřeží (Northumberland)

Pobřeží Velké Británie, jeho písečné břehy a blízké mořské dno patří k nejbohatším historickým pokladnicím světa. V této oblasti leží desítky tisíc jedinečných archeologických nalezišť: od potopených kupeckých lodí z 18. století, přes vrak z alžbětínské éry, středověké vesnice a římské vily až po kamenné prehistorické pevnosti. Osudy a příběhy, které jsou s nimi spojené, zůstávají z velké části tajemstvím. Ale kvůli významným klimatickým změnám nyní hrozí, že o tyto velkolepé pobřežní poklady navždy přijdeme. Seriál Archeologové na pobřeží zachycuje napínavý závod s časem a odhaluje dosud neznámý příběh britské námořní, průmyslové i přírodovědné historie. Všechno se točí okolo špičkového týmu dobře sehraných detektivů, kteří podnikli největší celostátní výzkum všech dob. Přidejte se k Archeologům na pobřeží a sledujte, jak využívají nejmodernější techniku, aby vypátrali největší historické poklady světa. Dřív, než bude pozdě.


17. 3., 21.00 – Guy Martin: Poslední let Vulcanu

Guy Martin se rozhodl vzdát poctu největšímu triumfu strojírenství z doby studené války. Přidal se ke skupině dobrovolníků a přijal úkol znovu oživit bombardér Vulcan a připravit ho na jeho poslední let. Tento jedinečný legendární letoun byl prvním odstrašujícím strojem britské jaderné síly a podnikl nejdelší nálet v dějinách britského letectva. Guy se dozvídá všechno o jeho neuvěřitelné historii i technických specifikacích. A než se stane svědkem závěrečného letu zapomenutého hrdiny, musí si ho také samozřejmě osobně vyzkoušet!


Poznávejte svět s Prima ZOOM!


www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.


Premiérové bloky: 20.00–22.00 22.00–24.00

Pondělí Cestovatelé a dobrodruzi Tajemství Země a vesmíru
Úterý Po stopách historie Zvířata a my
Středa Fascinující příroda Drsný svět
Čtvrtek Zaostřeno na války Volání divočiny
Pátek Úžasné oceány Záhady a konspirace
Sobota Úchvatná říše zvířat Příběhy civilizací
Neděle Život naostro Zázraky vědy a techniky


Celý týden:

0:00 Historie a poznání
02.00 Příroda a dobrodružství
04:00 Historie a poznání
06:00 Příroda a dobrodružství
08:00 Historie a poznání
10:00 Příroda a dobrodružství
12:00 Historie a poznání
14:00 Příroda a dobrodružství
16:00 Historie a poznání
18:00 Příroda a dobrodružstvíS využitím zdroje: Mgr. Filip Budák, Externí konzultant odd. Marketingu a PR pro FTV Prima, 11. 3. 2019


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
08.03.2019 • SP v alpském lyžování se po osmi letech vrací do Špindlerova Mlýna
03.03.2019 • Vydejte se na cestu za poznáním s Prima ZOOM v 10. týdnu
01.03.2019 • Komická opera Gaetana Donizettiho Dcera plukuv satelitním přenosu MET: Live in HD v sobotu 2. března
27.02.2019 • Tvůrci seriálu Gomora přicházejí s novým kriminálním seriálem z prostředí italské mafie - Komisař Maltese: Hon na mafii
24.02.2019 • Další parádní podívaná na Prima ZOOM v 9. týdnu
22.02.2019 • MS superbiků startuje 23. února. Vyhraje popáté Jonathan Rea?

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist