Špičkoví vrchaři světa míří na Okolo Katalánska
Autor: Media:List CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 21.03.2019

V týdnu od 25. března jsou v bohatém cyklistickém programu Eurosportu čtyři závody nejvyšší kategorie UCI World Tour – sedmidenní Okolo Katalánska a jednorázovky Driedaagse Brugge-De Panne, E3 Harelbeke a Gent – Wevelgem.


Velkou pozornost poutá tradičně skvěle obsazený a vrchařský etapový závod Okolo Katalánska, na němž prověří své síly i mnozí z favoritů Tour de France.

Startuje se podobně jako loni v přímořském letovisku Callela na Costa del Maresme přibližně 50 kilometrů severně od Barcelony. A start je to hodně ostrý, hned v úvodu první etapy stoupají cyklisté do výšky přes 1300 metrů nad mořem. Kopcovité jsou všechny etapy, nejnáročnější závěrečné stoupání je ve třetí etapě až do nadmořské výšky přes 2100 metrů, podobně vrchařsky tvrdá je i čtvrtá etapa. V závodě opět není žádná časovka, v neděli Okolo Katalánska končí náročným okruhem v Barceloně a okolí.

Závod Okolo Katalánska patří k nejstarším etapovým závodům světa, první ročník se jel již v roce 1911. Nejčastěji vítězí španělští cyklisté, i v posledních dvou letech se radoval Alejandro Valverde. V listině vítězů jsou zapsána nejslavnější jména světové cyklistiky – Eddy Merckx, Miguel Indurain, Jacques Anquetil, Felice Gimondi, Claudio Chiappucci, Francesco Moser, Sean Kelly atd.

Na startu 99. ročníku by dle předběžné startovní listiny měli kromě hvězd domácího Movistaru být i Chris Froome, Adam a Simon Yatesové, Miguel Angel López, Thibaut Pinot, Romain Bardet, Rigoberto Uran, Fabio Aru, Ilnur Zakarin, Daniel Martin atd.

Živé přenosy z katalánských etap sledujte od pondělí 25. do neděle 31. března, obvykle od 15:45 na programu Eurosport 1. Pouze nedělní přenos startuje již v 11:30. Etapy z Katalánska komentují Štěpán Straka a Petr Nejedlý.


Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ, 21. 3. 2019

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/26989/spickovi-vrchari-sveta-miri-na-okolo-katalanska/