Arabsat 6A odstartuje dne 7. 4. 2019
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 24.03.2019
Zprávy ze Space Coast (Vesmírné pobřeží) na Floridě naznačují, že příští komerční let společnosti SpaceX bude vypuštění nejnovější družice Arabsat 6A, která se připojí ke své satelitní flotile. Start se uskuteční dne 7. 4. 2019 v 16:36 hodin floridského času - s podmínkou obvyklých povětrnostních podmínek a konečné kontroly připravenosti.


Podle původních předpokladů měla být družice Arabsat 6A vypuštěna během čtvrtého čtvrtletí roku 2018. Společnost SpaceX ještě musí provést předstartovní statickou zkoušku zážehu motoru, která obvykle trvá asi týden a provádí se před plánovaným startem.

Firma SpaceX využije svou masivní raketu Falcon Heavy a první let tzv. obří varianty od jejího úplně prvního letu před více než rokem v únoru 2018. Falcon Heavy zahrnuje tři skupiny tzv. běžných raketových seskupení Falcon. Každé z nich obsahuje devět motorů, takže Falcon Heavy má 27 raketových motorů pro pohon (výkon).

Arabsat 6A dodala společnost Lockheed Martin s tím, že viceprezidentka společnosti Lockheed Martin, Lisa Callahan, uvedla, že satelit je nejmodernější komunikační družicí, kterou kdy společnost zkonstruovala.

Satelit Arabsat 6A bude umístěn na orbitální pozici 30,5° východně a bude poskytovat služby pro celý region MENA (Middle East and North Africa - Střední východ a severní Afrika) a (potenciálně) pro celou Afriku, Evropu, Turecko a Blízký východ. Západní svazek družice také pokryje signálem východní pobřeží Spojených států a Jižní Ameriku.

Po družici Arabsat 6A bude následovat koncem května satelit Amos 16 pro izraelskou společnost Spacecom.


S využitím zdroje: Chris Forrester, Advanced-television.com, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/26997/arabsat-6a-odstartuje-dne-7-4-2019/