Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Pondělí • 01.06.2020 - 04:18:18   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
SAT info - Program | Články
 

Britský humor s brexitem nezmizí- Prima Comedy Central má pro vás rovnou dvojitou dávku

  Autor: Prima Comedy Central/FleishmanHillard , e-mail: info@primacomedycentral.cz Přidané: 30.04.2019


I když to vypadá, že plánovaný brexit nakonec opravdu nebude vtip, z Prima Comedy Central pověstný britský humor neuteče. Naopak, je ho ještě víc než jindy - kromě kultovního seriálu Červený trpaslík nově zavítal na televizní obrazovky také klasický sitcom My Family. U klasiky z produkce BBC navíc nehrozí, že přiberete – tedy pokud si k tomu nedáte pořádnou porci fish&chips.


Zatímco s brexitem to místy (ale opravdu jenom místy) začíná vypadat nakonec docela vážně, vtipy na toto téma neustávají. To je ale s ohledem na britský humor poměrně příznačná situace. Jak jinak charakterizovat vývoj plánovaného odloučení než fotografií kocoura Larryho, reprezentanta sídla britské premiérky na Downing Street 10.

Ten sám situaci brexitu „komentoval“ na svém twitteru následovně: „Píše se rok 2394. Začala nová doba ledová. Stroje převzaly vládu nad člověkem. Theresa May a Jeremy Corbyn stále nepostoupili v diskuzi o brexitu. Larry si dál dává venku šlofíka…”

Ať už je odchod Britů z Evropské unie jakkoliv vážnou záležitostí, na Prima Comedy Central se žádné loučení rozhodně nechystá. Typická středostavovská britská rodina a partička ztroskotanců bloudících vesmírem - to už je slušná kombinace na udržení pověstného lokálního humoru ve zdejších televizních vodách, no ne?


Hlavně to brát s nadhledem

Fanoušci kultovního seriálu Červený trpaslík se shodli, že některé pověstné hlášky se k situaci brexitu skvěle hodí. Tak třeba stále se oddalující datum skutečného vystoupení Spojeného království z EU přirovnávají k rozhovoru druhého technika Rimmera a droida Krytona, kdy Rimmer mylně poznamenává: „Můžeme ho postavit mimo službu podle direktivy 196 156”, načež Kryton odpovídá: „196 156? Bude-li důstojník přistižen, jak očichává sedlo rotopedu v dámské tělocvičně, bude propuštěn bez soudu? Promiňte, ale to neřeší náš problém!”

Když už jsme u těch vtipů na brexit, proč se nestrefit do anglicky mluvících sousedů v USA? Rimmer: „Jen se posmívej. To už tu bylo. Vysmívali se Galileovi, smáli se Edisonovi a taky Kolumbovi.” Lister: „Kdo je Kolumbus?” Rimmer: „Trhan v pláštěnce, co objevil Ameriku.”

A co by na to řekli příslušníci My Family? Zubař a hlava rodiny Ben nejspíš něco, co řekl svému pacientovi: „Nezbývá mi, než vám gratulovat. Překonal jste světový rekord v počtu kazů.” Pacient: „Jémine.” Ben: „To si vykřikujte, až budete platit.” A když už nic jiného, vše se dá shrnout hláškou syna Nicka: „Takže, kluci chtějí jenom jedno, naštěstí holky chtějí to samý!”

Takže je to jednoduché - brexit nebrexit, nějak to dopadne. A vy si zatím zapněte Prima Comedy Central a odlehčete novinové články s dramatickými titulky jak jinak než humorem.


Angelika Raisová, Client Executive | Consumer & Client, FleishmanHillard

  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
02.05.2019 • RTVS odvysiela všetkých 64 hokejových zápasov z majstrovstiev sveta
01.05.2019 • Africké hvězdy toto léto na stanicích Sport1 a Sport2, odvysílají mistrovství Afriky – Africký pohár národů
01.05.2019 • CS film: Den s Karlem Kachyňou
26.04.2019 • Česká premiéra seriálu Vítejte ve Švédsku exkluzivně na programu Skylink 7
26.04.2019 • Nenechte si ujít: seriál Australští lovci humrů na Viasat Explore!
20.04.2019 • 24 hodin Le Mans motocyklů

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist