Čtyřiasedmdesátý světový hokejový turnaj pro diváky ČT: startuje mistrovství světa
Autor: Česká televize , e-mail: info@ceskatelevize.cz Přidané: 07.05.2019
Padesát světových šampionátů, patnáct turnajů v rámci zimních olympijských her a osm světových pohárů, to je bilance velkých hokejových akcí, které diváci dosud měli možnost vidět na obrazovkách České, dříve Československé televize. V pátek k nim přibyde bratislavský šampionát. Na stadion Ondreje Nepely se kamery České televize vrací přesně po šedesáti letech od 1. televizního mistrovství světa u nás v roce 1959.


„Česká televize jako obvykle odvysílá živě všech čtyřiašedesát utkání turnaje v Bratislavě a Košicích. Zápasy, které se časově překrývají, mohou diváci sledovat na webových stránkách a přes zelené tlačítko aplikace HbbTV, nebo později v televizi ze záznamu,“ avizuje autor projektu, komentátor a průvodce studiem Robert Záruba, který bude akreditován již na svůj osmadvacátý šampionát v řadě, což ho řadí na špici v kategorii „nejdelší série“ mezi současnými hokejovými žurnalisty.

Zápasy v Bratislavě budou komentovat Robert Záruba a Tomáš Jílek, experti David Pospíšil, Milan Antoš a Petr Hubáček. V Košicích se budou střídat Michal Dusík a Ondřej Zamazal s expertem Martinem Procházkou. Z reportérské pozice se přihlásí Darina Vymětalíková, která bude sledovat zejména národní tým a Ondřej Tomek, jenž mimo jiné zprostředkuje atmosféru před bratislavskou arénou, kde se čeká nápor českých fanoušků.

Televizní utkání vždy doprovodí Studio MS, které má Česká televize postaveno přímo v aréně Ondreje Nepely v Bratislavě. Průvodci programu budou Jiří Hölzel a Robert Záruba, jež doplní stálí experti a řada hostů. V programu nebudou chybět ani tradiční rubriky, kvízy a ankety. Díky kamerám rozhodčích, pohledům do kabin týmů a dalších záběrů ze zákulisí turnaje se diváci Studia MS ještě více přiblíží atmosféře zápasů.

Česká televize připravila k mistrovství také novou aplikaci HbbTV. Spuštěna bude ve čtvrtek, stejně jako aplikace ČT sport online, v níž bude možné sledovat internetové přenosy. Již tradičně jsou připraveny webové stránky, na nichž diváci naleznou i kompletní program vysílání.


Karolína Blinková, tisková mluvčí, 7. 5. 2019

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/27106/ctyriasedmdesaty-svetovy-hokejovy-turnaj-pro-divaky-ct-startuje-mistrovstvi-sveta/