Türksat 5A zamíří na oběžnou dráhu v roce 2020
Autor: Petr Miklík , e-mail: Petr.Miklik@seznam.cz Přidané: 13.05.2019
Vedoucí představitelé společnosti Türksat informovali na satelitní výstavě Satellite 2019 ve Washingtonu, že jejich nejnovější satelit Türksat 5A bude vynesen na oběžnou dráhu nejpozději ve druhém čtvrtletí roku 2020. Bude to o několik měsíců později, než se původně očekávalo. Satelit dodá společnost Airbus Defense & Space, a vypuštění zajistí firma SpaceX.


Generální ředitel společnosti Türksat - Cenk Şen uvedl, že konstrukční práce na družicích Türksat 5A, Türksat 5B a první tureckém domácím satelitu Türksat 6A probíhají dobře. Po družici Türksat 5A bude následovat širokopásmový satelit Türksat 5B s plánovaným vynesením na oběžnou dráhu v roce 2021. Türksat 5B bude provozován na orbitální pozici 42° východně.

Türksat 5A je vysílací a DTH satelit, který bude fungovat v pásmu Ku z orbitální pozice 31° východně a pokryje signálem Turecko, region MENA (Middle East and North Africa - Střední východ a severní Afrika) a rozsáhlé regiony Afriky. Bude zajišťovat televizní vysílání a zlepší širokopásmové datové služby.


S využitím zdroje: Chris Forrester, Advanced-television.com, volně upraveno a zkráceno

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/27115/turksat-5a-zamiri-na-obeznou-drahu-v-roce-2020/