Na demovnicovom koncerte Rádia_FM sa predstavia štyria interpreti
Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 22.05.2019
Na jarnom demovnicovom koncerte Rádia_FM vystúpia až štyria interpreti. V priestoroch bratislavského KC Dunaj odznejú v stredu 22. mája od 20:00 najzaujímavejšie demovnicové objavy posledného obdobia v podobe kežmarských Homes, slovensko-anglického projektu Love My Science, bratislavského dua Terapia a Cobra Eleven z Hlohovca.


Demovnica Rádia_FM je webový a rozhlasový rebríček nahrávok slovenských autorov, ktorým ešte vydavateľstvo nevydalo album. Ich skladby predstavuje Rádio_FM vo svojom vysielaní každú nedeľu od 18:00 do 19:00 a o ich poradí v hlasovacích kolách rozhodujú poslucháči na webe demovnica.sk.

„Program Demovnica_FM ponúka priestor kapelám, ktoré ešte nemajú vydavateľa. Aj toto je pre nás veľmi dôležitý spôsob, ako podporiť domácu hudobnú scénu. Tí najlepší z Demovnice_FM majú možnosť naživo sa predstaviť dvakrát do roka na koncertoch, ktoré organizuje Rádio_FM. Jarná edícia sľubuje veľmi príjemne strávený večer," priblížila šéfdramturgička Rádia_FM Janka Imrichová.

Homes, vlastným menom Peter Kravárik, začal svoju hudobnú kariéru produkovaním inštrumentálnej gitarovej hudby. Jeho singel Younger Sun je začiatkom novej etapy, v ktorej prestáva byť inštrumentalistom a začína byť sólovým interpretom. Slovensko-anglický projekt Love My Science vznikol koncom roku 2017, jeho členmi sú Ingrid Rudavská (hudba, texty, klávesy, husle) a Richard Veal (gitara). Bratislavská hip-hopová skupina Terapia má dvoch členov - Jurgiho a Bonusa. Majú za sebou úspešnú spoluprácu s rappermi ako Majself, ADiss, Delik, Dawe White, Elpe, Naty alebo s producentmi ako Peter Pann, Abe, Choppin, Dualit. Cobra Eleven je pseudonym dvoch drum and bassových producentov, ktorí sa skladaniu hudby venujú zhruba od roku 2013.


Bratislava 21. máj 2019, Rozhlas a televízia Slovenska

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/27142/na-demovnicovom-koncerte-radia-fm-sa-predstavia-styria-interpreti/