Formule E míří do Berlína
Autor: Media:List CZ , e-mail: info@media-list.cz Přidané: 25.05.2019
Šampionát elektrických monopostů pokračuje zastávkou v německé metropoli. Bude se stejně jako loni opakovat domácí radost? Odpověď našeho komentátora Zdeňka Míky zní „možná“: „Německých jezdců najdeme v poli hned několik, a je šance, že někdo z nich se doma opravdu bude radovat. S dovolením bych ale loňského vítěze Daniela Abta tipoval až jako třetího, větší naděje podle mě mají André Lotterer a Pascal Wehrlein.


Proč? Lotterer jede skvělou sezónu a je skoro div, že ještě nevyhrál. Wehrlein se výsledkově možná trochu odmlčel, ale jeho rychlost v Monaku byla výborná a především v časech na jedno kolo umí být pekelně rychlý. Audi zkrátka letos mírně ztrácí a právě kvalifikace hodně Abta brzdí. Koneckonců, to častěji v superpole vidíme Maximiliana Günthera, který by mohl prolomit smůlu a podruhé v sezóně bodovat...“

Zatímco osm prvních závodů vidělo osm různých vítězů, v Monaku se podruhé v roce radoval Jean-Eric Vergne. Loňský šampion se tak dostal do čela tabulky a tým Techeetah vede pohár konstruktérů. „Chtělo by se říci, že čínská stáj vede suverénně. Těch skoro čtyřicet bodů, které má k dobru na druhý Virgin, je v takto vyrovnané sérii dost.

Jistě, do konce sezóny zbývají čtyři závody a ve finále to může být jinak, ale i když třeba Vergne měl problémy nebo Lotterer musel odstoupit, jako jediní pravidelně sbírají body,“
říká Zdeněk Míka.

Na bývalém letišti Tempelhof se pojede popáté a na široké trati nás čeká spousta soubojů. V sobotu 25. května jste všichni zváni k televizním obrazovkám, čekají nás přímé přenosy z kvalifikace (9:00) a závodu (12:45). Dívejte se na Eurosport 1.


Vít Rosenbaum, Marketing & PR, Media:List CZ

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/27151/formule-e-miri-do-berlina/