Zpravodajství TV info Škola TV program Firmy Bazar Diskuse

satCentrum


Česko-Slovenská
satelitní a TV doména
česká verze    slovenská verzia
 
 Úterý • 14.07.2020 - 18:25:56   satCentrum najdete také na:      
Nastav barvu

Vyhledávání


TV infoRubriky
Z domova
Ze světa
Pakety a stanice
Změny parametrů
Neoficiální příjem
Softwarové novinky
Technika
Online chat
Program

Užitečné odkazy:

Naše ikonky pro Vaše stránky
 
TV info - Program | Články
 

Zvieratká zo slovenskej prírody v pokračovaní večerníčkového seriálu RTVS

  Autor: RTVS , e-mail: info@rtvs.sk Přidané: 25.05.2019Zo slovenskej prírody priamo na televízne obrazovky. RTVS k blížiacemu Medzinárodnému dňu detí prinesie pokračovanie večerníčkového seriálu Mláďatá. Sedem nových epizód uvedie v premiére Dvojka denne o 18.30 h už od pondelka 27. mája.


Príbehy skutočných mláďat z autentickej divej prírody natočil pre RTVS známy dokumentarista Zdenko Vlach. V krátkych príbehoch ukáže najmenším divákom krásy slovenskej prírody, ale najmä príbehy mláďatiek, ktoré majú veľa spoločného s deťmi. Sú hravé, rady vymýšľajú a lákajú ich dobrodružstvá.

Príbehmi bude deti sprevádzať starý múdry výr, ich hlavnými hrdinami budú zvieratká z našej prírody. Deti uvidia, ako sa učia loviť malé vtáčiky - rybáriky, navštívia rodinku jazvecov a rysov, ktoré stretnúť v prírode je veľká vzácnosť. Príbeh malých potápok sa odohrá na hladine jazera. Deti sa stretnú aj s malými veselými syslíkmi, ktoré neustále niečo vystrájajú a spoločne s malým zablúdeným zubríkom budú hľadať cestu z lesa.

Autorom projektu je Zdenko Vlach, známy slovenský dokumentarista. „Filmovanie seriálu prebiehalo od skorej jari do konca leta 2018. Za mláďatkami sa bolo treba túlať okolo riečok, jazier, v hlbokých lesoch a horách našej prírody. Bolo treba nájsť miesta, kde rodičia pripravovali kolísky a brlôžky pre svoje potomstvo. A potom neďaleko dobre ukrytý čakať stovky hodín," prezradil o príprave dokumentárneho seriálu Z. Vlach a dodal: „Rodičia mláďat sú v tom čase veľmi obozretní, chránia svoje mláďatká. A taký zubor, diviak či medveď dokážu napadnúť aj človeka. O komároch ani nehovorím, tie na kameramana útočia neustále. Ale to patrí k nádherným zážitkom filmovania prírody a k dobrému pocitu, že to uvidia deti na televíznej obrazovke. Spoznajú, čo všetko naša príroda ukrýva. Len si ju musíme chrániť a byť k nej ohľaduplní."

Na seriáli sa scenáristicky podieľala Lenka Tomešová, autorom hudby je Martin Hasák. Texty všetkých zvieratiek vynikajúco nahovoril Boris Farkaš.


Bratislava 24. máj 2019, Rozhlas a televízia Slovenska


  Sdílet:      

¤   počet komentářů k tomuto článku: 0   ¤

Verze pro tisk
Další články z rubriky:
26.05.2019 • Show Jana Krause – 29. 5. 2019
25.05.2019 • TV Markíza: Nedeľné Na telo s lídrami eurokandidátok
25.05.2019 • RTVS prinesie v nedeľu výsledky volieb do Európskeho parlamentu
25.05.2019 • Historicky druhý nejsledovanější hokejový přenos ČT sport: čtvrtfinále Česka s Německem přilákalo přes dva miliony diváků
24.05.2019 • TV Markíza prinesie výsledky eurovolieb naživo v mimoriadnej relácii
24.05.2019 • Eurovolby 2019 na TV Nova: Snídaně s Novou z Bruselu i volební studio!

  Komentáře:

ERROR

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Přihlašte se: Přihlášení.

V případě, že ještě nejste u nás registrován, můžete se místo registrace přihlásit svým účtem přes:
Facebook, Twitter, Google. .

Pokud nejste doposud zaregistrovaný, vytvořte si registraci s vlastním uživatelským jménem (nickem): Registrace.zpět nahoru


¤ Nastavit jako domovskou stránku ¤ Přidat k oblíbeným ¤ Napište nám ¤ Reklama ¤ Mapa stránek ¤
Všechna práva vyhrazena! - VHR, Kvasice & COM, Banská Bystrica - All rights reserved! TOPlist