Romeo a Julie Sergeje Prokofjeva uzavřou letošní sezónu přímých satelitních přenosů z londýnského Královského baletu
Autor: satCentrum/AEROFILMS , e-mail: info@aerofilms.cz Přidané: 11.06.2019
Nadčasový balet Romeo a Julie v choreografii výjimečného britského choreografa Kennetha MacMillana se opět vrací na prkna Covent Garden a současně také uzavírá letošní sezónu přímých přenosů z cyklu Balet v kině. Nestárnoucí inscenace v MacMillanově choreografii se v londýnském Královském baletu objevila poprvé 9. února 1965.


Premiéru tehdy odtančila primabalerína Margot Fonteyn a legendární ruský tanečník Rudolf Nureyev. Provedení mělo prý takový úspěch, že diváci tleskali celých 40 minut. V aktuálním nastudování excelují v hlavních rolích britští baletní tanečníci Yasmine Naghdi a Matthew Ball.

Nejslavnější milostný příběh všech dob v mistrovském provedení a s krásnou hudbou Sergeje Prokofjeva budou moci sledovat živě i čeští diváci ve vybraných kinech již dnes, v úterý 11. června 2019!


Romeo a Julie • balet ve třech dějstvích

Hudba: Sergej Prokofjev
Choreografie: Kenneth MacMillan
Účinkují: Matthew Ball, Yasmine Naghdi a další
Předpokládaná délka představení: 3 hodiny 5 minut včetně dvou přestávek

Věčný příběh Shakespearových milenců je znám na celém světě. Od premiéry Romea a Julie v roce 1965 v Královském baletu patří choreografie Kennetha MacMillana ke klasickým dílům moderního baletu.

Choreografie vyjadřuje emoce dvou mladých lidí, kteří se do sebe zamilovali navzdory překážkám, jež zapříčiní tragický konec jejich příběhu. Obnovené inscenace dávají novým tanečníkům příležitost interpretovat nešťastné milence. Celý soubor se podílí na barvitosti a životě renesanční Verony, kde se živé dění na tržišti promění v souboj a rodinný konflikt přinese tragédii Montekům i Kapuletům.

Výjimečný večer v kině vám přeje tým Aerofilms | Víc než film.


Doplnění redakce satCentrum: Přímé přenosy představení z londýnského Královského baletu jsou do kin distribuovány přes satelit a projekce zabezpečuje společností Aerofilms, s.r.o., satelitní přenos (feed) je ale určený pouze ke sledování v následujících kinech na projektu participující:


Úterý 6. 6. 2019:

Praha - Bio Oko, Břeclav - Koruna, Hradec Králové - Bio Central, Šumperk - Oko a Turnov - Sféra


Neděle 16. 6. 2019:

Náchod - Vesmír a Semily - Jitřenka


Pondělí 17. 6. 2019:

Zlín - Golden Apple Cinema


Více informací o předprodeji se dozvíte na https://www.aerofilms.cz/balet/ a na webech jednotlivých kin.


Připravila redakce satCentrum s využitím podkladů společnosti Aerofilms, 10. 6. 2019

 
© satCentrum :: Česko-Slovenská satelitní a TV doména
http://www.satcentrum.cz/clanky/27200/romeo-a-julie-sergeje-prokofjeva-uzavrou-letosni-sezonu-primych-satelitnich-prenosu-z-londynskeho-kralovskeho-baletu/